Preokret Slovana protiv Vojvodine

Izvor: B92, 18.Dec.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preokret Slovana protiv Vojvodine



Košarkaši NIS Vojvodine nisu uspeli da uhvate poriključak sa ekipama u vrhu tabele, pošto su u gostima poraženi od Geoplin Slovana rezultatom 91:83 (20:25, 18:22, 26:24, 27:12), u 12. kolu Goodyear lige.

Novosađani su pobedu ispustili katastrofalnim nastupom u poslednjoj četvrtini, tokom koje su domaćini imali čak i seriju 29:10.

Saša Dončić bio je najkorisniji u domaćem timu sa 28 poena, 6 skokova i 3 asistencije. Klobučar je postigao 14, Dragić >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Pašalić po 11 poena za ljubljanski tim.

Milan Dozet je postigao 17 poena za Vojvodinu uz samo jedan promašaj na meču (4/4 za 2, 9/9 za 1, 0/1 za 3). Tepić je dodao 15, Bogdanović 14, a Plisnić 12 poena za novosadske "crveno-bele".

Vojvoduina je meč izgubila pod košem, gde je Slovan imao dominaciju 31:19, uz 9 skokova Modrića. Slovan je pobedu ostvario iako su Modrić (33'), Zupan (28') i Pašalić (26') znatno pre kraja meča zaradili po pet faulova.

Slovan je tako pobegao Vojvodini na tabeli. Najbolji slovenački tim u Goodyear ligi sada ima 7 pobeda i 5 poraza, dok tim iz Novog Sada stoji na 6-6, daleko iza ostalih ekipa iz SCG.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.