Preokret Osasune protiv Viljareala

Izvor: B92, 05.Okt.2019, 23:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Osasune pobedili su ekipu Viljareala sa 2:1 (0:1), u poslednjem meču subotnjeg programa španske La lige.

Ovim trijumfom domaći su se izjednačili sa "žutom podmornicom" na tabeli, pa sada obe ekipe posle osam kola imaju po 11 bodova.

Ovakav epilog nije mogao da se očekuje nakon prvog poluvremena, pošto su gosti na pauzu otišli sa minimalnom prednošću, a strelac u 5. minutu bio je Pau Fransisko Tores.

Ipak, u prvom minutu drugog dela igre, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Fakundo Ronkalja, fenomenalnim udarcem sa dvadesetak metara donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Osasuna je do pobede i sva tri boda na meču došla preko Čivija Avile u 79. minutu, koji je bio najsnalažljiviji u šesnaestercu Viljareala, pa je meč završen rezultatom 2:1.

Osasuna u sledećem kolu gostuje Granadi, dok će Viljareal putovati u Kataloniju na megdan Espanjolu.