Preokret Marjanovića za pobedu

Izvor: Sportski Žurnal, 21.Sep.2011, 00:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Metaloplastika ZK – Izviđač 28:22 (13:12)
Šabac – Hala sportova 'Zorka'. Gledalaca: 1.200. Sudije: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (obojica iz Osijeka). Sedmerci: Metaloplastika ZK 6 (4), Izviđač –. Isključenja: Metaloplastika ZK 2, Izviđač 4 minuta.

METALOPLASTIKA ZK: Rajičić (8 odbrana), Karanović 3, Aleksić, Krečković, Vidaković, Marjanović 10 (4), Dragaš 4, Medurić 3, Marković, Grujičić, M. Mitrović >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << 1, V. Mitrović 7, Teodorović, Živanović, Stančić, Arsić (8 odbrana).
IZVIĐAČ: B. Burić (14 odbrana, 2 sedmerca), Miličević, Milaš, Milinović 1, Zeljić 3, Grbavac 1, S. Burić 2, Matić 6, Kordić, Boras 3, Vegar 1, Ilić 5, Džeba, Ereš, Tolić (odbrana).
Igrač utakmice: Filip Marjanović (Metaloplastika ZK).
Semafor: 2:3 (5), 3:5 (10), 3:7 (14), 8:7 (20), 11:9 (26), 17:15 (35), 19:18 (40), 22:19 (46), 24:20 (50), 26:20 (56).
Pobeda Šapčana sasvim zaslužena jer su momci Slavka Novakovića u većem delu utakmice bili mnogo bolji, ali, kako su počeli utakmicu mogli su i mnogo komplikovanije i teže da dođu do trijumfa.
U prvih petnaestak minuta istakao se golman Izviđača Benjamin Burić. U tom periodu odbranio je desetak šuteva i dva sedmerca, dok je kapiten Marko Matić postigao dosta golova i gosti su polovinom poluvremena uspeli da steknu četiri gola prednosti. Usledila je ipak serija domaćina 5:0 i preokret za koji je najzaslužniji bio Filip Marjanović.
U nastavku Izviđač nije ličio na onaj iz prvih pola sata i Šapčani su lako stigli do ubedljive pobede.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.