Preokret Frajburga u Bremenu

Izvor: B92, 16.Apr.2023, 17:32

Fudbaleri Frajburga savladali su Verder u Bremenu rezultatom 2:1 (0:0) u pretposlednjoj utakmici 28. kola nemačke Bundeslige.

Iako su domaći imali veći posed lopte i stvarali su više šansi za pogodak, u prvih 45 minuta ih nije bilo, ali samo posle dva minuta igre u nastavku videli smo prvi na meču.

Prvi su poveli domaći i to golom Maksimilijana Filipa na asistenciju Leonarda Bitenkura.

Ali, Frajburg, koji se nada Ligi šampiona, uspeo je da preokrene >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa dva gola u razmaku od pet minuta.

Najpre je rezultat poravnao Roland Salaj u 67. minutu, a četiri minuta kasnije je Lukas Holer doneo trijumf gostima.

Frajburg je i dalje na 5. mestu sa 50 bodova, jednim manje od Lajpciga i Uniona, s tim da tim iz prestonice ima i meč manje (protiv Bohuma od 17.30).

Verder je ostao na 12. mestu sa 32 osvojena boda.