Izvor: RTS, 22.Avg.2013, 12:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Premor uzrok poraza
Selektor ženske juniorske košarkaške reprezentacije Srbije Zoran Kovačić rekao je posle poraza od Francuske da je morao da odmara najbolje igračice, svestan minimalnih izgleda na uspeh protiv glavnog kandidata za titulu na prvenstvu Evrope u Hrvatskoj.U četvrtfinalu evropskog prvenstva za košarkašice do 18 godina Srbija i Rusija sastaju se u Vukovaru >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << u petak od 13.45 sati.
Juniorke Srbije su u Vinkovcima, u poslednjem kolu F grupe, izgubile od Francuske sa 63:52, nakon što su ranije osigurale plasman u četvrtfinale.
"Morali smo da odmorimo Sanju Mandić i Aleksandru Crvendakić koje su zaista preumorne i biće nam daleko potrebnije u četvrtfinalu. Nije previše igrala ni Dragana Stanković, tako da ne treba da čudi što je selekcija Francuske dominirala u skoku gde je stekla odlučujuću prednost", rekao je Kovačić za sajt Košarkaškog saveza Srbije.
On je istakao da su se ostale devojke odlično borile, pružile maksimum, a igrom u poslednjoj četvrtini dokazale da mogu da se nose i sa najboljim ekipama.
"Sutra je dan pauze na šampionatu. Vraćamo se iz Vinkovaca u Vukovar, gde ćemo ponovo imati veliku podršku navijača u meču odluke protiv selekcije Rusije", zaključio je Kovačić.
U četvrtfinalu evropskog prvenstva za košarkašice do 18 godina Srbija i Rusija sastaju se u Vukovaru u petak od 13.45 sati.














