Preminuo Tomislav Ivić

Izvor: Sportski Žurnal, 24.Jun.2011, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preminuo Tomislav Ivić

Tomislav Ivić, jedan od najboljih hrvatskih trenera i najuspešnijih stručnjaka u nekadašnjoj Jugoslaviji, preminuo je u Splitu u 78. godini.

Ivić je bio svetski putnik. Radio je u čak 14 država. Prvenstva i kupove osvajao je u šest zemalja. Bio je selektor četiri reprezentacije.
Vrhunac karijere u Jugoslaviji dosegao je u splitskom Hajduku, s kojim je osvojio sedam trofeja i napravio nedostignut podvig. U periodu od 1973. do 1976. četiti puta je osvajao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Kup Jugoslavije i tome dodao još dva prvenstva. Sa Splićanima je bio prvak i 1979.
Italijanski list Gazeta delo sport u jednom od svojih izbora proglasio je Ivića najuspešnijim trenerom u istoriji. Bio je trener Ajaksa, Galatasaraja, Benfike, Portoa, Marseja, Anderlehta, PSŽ, a u kvalifikacijama za SP 1974. bio je član stručnog štaba reprezentacije Jugoslavije.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.