Izvor: RTS, 29.Dec.2015, 20:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Preminuo Pavel Srniček
Nekadašnji golman reprezentacije Češke Pavel Srniček preminuo je u Ostravi od posledica srčanog udara u 48. godini.
Bivši golman Njukasla Pavel Srniček preminuo je danas u 48. godini, devet dana nakon što je doživeo srčani udar.
Srniček se srušio za vreme trčanja 20. decembra i tada je odveden u bolnicu u Ostravi i stavljen u indukovanu komu.
Njegov agent Stiv Vrejt rekao je da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je odlučeno da se Srniček skine sa aparata za održavanje života.
"Sa dubokom tugom moram da saopštim da je umro bivši golman Njukasla Pavel Srniček", rekao je Vrejt, preneli su britanski mediji.
Srniček je počeo karijeru 1990. godine u Banjiku iz Ostrave, odakle je prešao u Njukasl, gde je proveo osam godina i ušao sa klubom u Premijer ligu 1993. godine.
Navijači Njukasla su u subotu, drugog dana Božića, tokom utakmice sa Evertonom na "boksing dej" podržali Srničeka uzvikujući njegovo ime.
On je branio još za Šefild venzdej, Brešu, Portsmut, Vest Hem, Beiru Mar, a karijeru je završio u Njukaslu, u sezoni 2006–2007, tokom koje je branio u dve utakmice.
Srniček je za reprezentaciju Češke odigrao 49 utakmica.

















