Premijer: Srbi se raspucali (FOTO)

Izvor: S media, 30.Okt.2010, 19:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrane su utakmice 10. kola Premijer lige Engleske, koje su obeležili srpski reprezentativci.

Branislav Ivanović je pet minuta pre kraja doneo pobedu Čelsiju na gostovanju u Blekburnu, dok je Nenad Milijaš pokrenuo preokret Vulverhemptona protiv favorizovanog Mančester Sitija. Uspešan dan srpskih reprezentativaca upotpunio je kapiten Mančester Junajteda Nemanja Vidić, koji je postigao prvi pogodak na meču u pobedi svog tima nad Totenhemom 2:0 na "Old >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Trafordu."

Štoper "crvenih đavola" sjajno je skočio u protivničkom šesnaestercu u 31. minutu, na asistenciju Nanija, i glavom smesto loptu u nebranjeni deo mreže - 1:0.

Drugi pogodak na meču delo je asistenta prvog pogotka, Portugalca Nanija, pet minuta pre kraja susreta. Taj momenat izazvao je buru protesta "pevaca", jer je gol, u najmanju ruku, sporan. Naime, Nani je izgubio loptu u kaznenom prostoru gostiju i pritom igrao rukom, sudija Mark Klatenburg nije ništa svirao, a golman Totenhema Gomes mislio je da je u pitanju faul igrača u napadu. Dok se Gomes spremao da izvede nepostojeći slobodan udarac, Nani mu je prišao iza leđa, uzeo loptu, pogledao u sudiju Klatenburga koji je pokazao da može da se igra i poslao je u mrežu.

Što se tiče Nenada Milijaša, pohvale na njegovu adresu stigle su od menadžera "vukova" Mika Mekartija.

Defanzivac produžio ugovor

Anćeloti želi više

Premijer liga najatraktivnija za sponzore

- Nenad je zaslužio mesto u prvoj postavi, ali je to morao da dokaže. Niko ne može kod nas, da se samo pojavi i da mu to bude dovoljno da zaigra u prvom timu. Uradio je upravo ono što smo očekivali od njega, zaslužio je svojim radom da mu bude ukazana prilika. Bio je odličan u poslednje dve utakmice - rekao je Mekarti.