Izvor: B92, 23.Avg.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predstavljen turnir "Blace 2005"
Međunarodni rukometni TV turnir "Blace 2005" održaće se od 28. do 30. avgusta, a učestvovaće osam ekipa koje će se takmičiti u dve grupe, najavili su organizatori.
U Grupi A igraće: Filipos Verija (Grčka), Bosna (BiH), Crvena zvezda (SCG) i Planinka prolom voda (SCG), a u Grupi B: Pelister (Makedonija), Slovan Ljubljana (Slovenija), Partizan (SCG) i Proleter Naftagas (SCG).
Član organizacionog odbora turnira Zoran Pavlović istakao je da u Srbiji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ima većih rukometnih centara, ali se najznačajniji turnir igra u Blacu.
"Postoje svi uslovi da se turnir odigra na najvišem nivou. Sledeće godine potrudićemo se da bude još bolji i da okupimo evropsku i svetsku elitu", rekao je Pavlović na konferenciji za novinare u beogradskom hotelu "Palas".
Predsednik Rukometnog saveza Srbije Zoran Mićović ocenio je da je turnir u Blacu odličan uvod u predstojeću sezonu i zahvalio se organizatorima što su se potrudili da dovedu veoma kvalitetne ekipe.
Turnir "Blace 2005" počinje u nedelju u 12 sati revijalnom utakmicom između domaćeg Jastrebca i niškog Železničar Jugopetrola.










