Izvor: B92, 02.Jun.2010, 18:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povređeni Kjuel na Mundijalu
Selektor Australje Verbek saospštio konačan spisak fudbalera za prvenstvo sveta u Južnoj Africi i na njemu se nalazi povredjeni napadač Galatasaraja Hari Kjuel.
Na Mondijal, medjutim, neće putovati prvotimac Midlsbroa Ris Vilijams, a Verbek je za njegovu povredu optužio lekarski tim engleskog premijerligaša.
"Ris je u poslednje vreme trenirao, ali je očigledno da se i dalje plaši da ne obnovi povredu i da nije spreman za ovako teško takmičenje. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Veoma sam razocaran, ali nisam imao izbora osim da ga izostavim sa spiska", rekao je Verbek.
U Južni Afriku će putovati sledeći fudbaleri:
golmani: Adam Federici (Riding), Bred Džons (Midlsbro), Mark Švarcer (Fulam).
odbrana: Majkl Bošamp (Melburn Hart), Dejvid Karni (Tvente), Skot Čiperfild (Bazel), Mark Miligan (Džef Junajted), Keg Mur (bez kluba), Lukas Nil (Galatasaraj), Luk Vilkšir (Dinamo Moskva).
srednji red: Mark Brešano (Palermo), Tim Kejhil (Everton), Džejson Čulina (Gold Kost), Bret Emerton (Blekburn), Ričard Garsija (Hal), Vins Grela (Blekburn), Bret Holman (Alkmar), Mile Jedinak (Antalija), Karl Valeri (Sasuolo), Dario Vidošić (Niremberg).
Napad: Džoš Kenedi (Nagoja Grampus), Hari Kjuel (Galatasaraj), Nikita Rukavicija (Tvente).












