Izvor: MozzartSport.com, 21.Apr.2021, 23:35

Potop Liona: Garsija isključen u 23. minutu, Monako u polufinalu Kupa (VIDEO)

Na kraju – 2:0, sudija Frapar u fokusu

Zanimljiv sudar Liona i Monaka u četvrtfinalu Kupa Francuske, iz više razloga. Rudi Garsija isključen je u 23. minutu utakmice posle prigovora, Lion je kasnije ostao i sa igračem manje, a Monako je slavio sa 2:0 (0:0) i tako se plasirao u polufinale.

Treba reći da je sudija na ovoj utakmici bila dama - Stefani Frapar. Pokazala je autoritet sa dva crvena kartona, a danas je objavljeno da će ona >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << biti prvi ženski sudija koji će suditi zvanične utakmice Evropskog prvenstva za muškarce.

Dakle, nema šale sa njom. To je Lion naučio na teži način. Bio je bolji u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio šanse.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je u drugom prvo poništen gol Kornea posle gledanja VAR-a, da bi samo minut kasnije Lion ne samo ostao bez gola, već je i primio jedan. I to iz penala. I to posle kog je Diomande dobio drugi žuti karton, pa je morao napolje. U jednom minutu je Lion izgubio utakmicu.

Ben Jeder je uspešno realizovao penal, a igrači Liona su se žalili da je zastao prilikom izvođenja istog.

Do kraja utakmice je Monako sa igračem više uspeo i da podigne prednost, a Foland je postigao vrlo lep gol u 61. minutu kada je zakucao loptu u prvi ugao gola Liona.

Oba tima su u borbi za titulu prvaka Francuske, ali nije da ih ne zanima uspeh u Kupu. Zato će Monako igrati u završnici ovog takmičenja.