Poštarke povele u finalnoj seriji

Izvor: B92, 15.Apr.2009, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poštarke povele u finalnoj seriji

Odbojkašice Poštara 064 pobedile su Crvenu zvezdu u dvorani 'Sport eko' 3:0 (25:23, 25:20, 25:19), u prvoj utakmici finala plej-ofa Wiener Stdtische lige.

Ekipa Darka Zakoča ušla je u finalnu seriju kao favorit, i opravdala je tu ulogu tokom prvog meča. Zvezda se dobro držala u sva tri seta, ali je očigledno veći kvalitet na kraju presudio. Drugi meč na programu je u istoj hali u subotu, dok će treća utakmica biti odigrana sledeće srede u hali Sportskog centra >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << "Šumice".

Do titule će doći ekipa koja ostvari tri pobede, a ako bude potrebno biće odigrana i četvrta utakmica, 25. aprila, takođe u Šumicama, a eventualna majstorica biće na programu 29. aprila u "Sport eku”.

Čini se da je Zvezda svoju šansu propustila još u prvom setu, kad je do pada došlo baš u završnici. Činilo se da su gošće motivisanije od izabranica Darka Zakoča, bile su doduše i hrabrije na startu meča, pa su polovinom prvog perioda imale četiri poena viška (14:10). Uspele su Poštarke uz nešto bolju igru da stignu do izjednačenja (17:17), ali je tada proradila Stefana Veljković, koja je uoči meča primila nagradu za najbolju igračicu marta meseca.

Upravo njena dva poena, i kontra Kubanke Mese doneli su Zvezdi ponovo prednost (20:17), ali je tada znalački reagovao iskusni Darko Zakoč. Tajm-autom je smirio svoj tim, koji je vrlo brzo preokrenuo, jer je već posle bloka Aleksandre Petrović na Nađi Ninković Poštar 064 poveo sa 23:22. Domaće su stigle i do prve set lopte, posle greške Ivane Isailović u kontri, a odmah su šansu za vođstvo aktuelne šampionke i iskoristile, posle sjajnog napada Sanje Bursać – 25:23.

I početak drugog seta je pripao Zvezdi, koja je vrlo brzo došla do 7:3. Nešto kasnije bilo je i 12:6 kad je Mesa izblokirala Anu Antonijević, ali to je, ispostavilo se kasnije, bilo sve od crveno-belih u ovom setu. Vrlo brzo su poštarke zaigrale onako kako znaju, znatno su popravile servis i blok, a imale su i vrlo dobru realizaciju napada.

Već na drugom tehničkom tajm-autu domaće su imale tri poena viška (16:13), a sve što je Zvezda uspela da uradi je da priđe na poen zaostatka (17:16). Usledila je nova serija Poštara 064, ovoga puta od pet poena, pa su domaće imale velikih 22:16. Poštar je iskoristio tek četvrtu set loptu, i to posle greške Ane Bjelice – 25:20.

Nešto drugačije je bilo u trećem setu, osim na samom početku. Tada je Zvezda uspela da povede sa 5:2, ali je Poštar preokrenuo već do prvog tehničkog tajm-auta (8:6). Zvezda se držala u igri, nekoliko puta je stizala do izjednačenja, posledji put posle asa Lijane Mese pri rezultatu 16:16.

Ipak, dodao je gas tada Poštar, prednjačila je Jasna Majstorović, pa su se domaće najpre odlepile na „plus tri" (20:17), a nešto kasnije je iskusna Aleksandra Avramović blokom iskoristila prvu meč loptu za prvu pobedu svog tima u finalu plej-ofa protiv Crvene zvezde.

Poštar 064 – Crvena zvezda 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)

Poštar 064: Pantović, Vesović 16, Petrović 4, Rečević, Majstorović 14, Antonijević 1, Popović (libero), Puvarević, Mrdak, Bursać 12, Avramović 6, Zlatić. Trener: Darko Zakoč.

Crvena zvezda: Burmaz 1, Ninković 6, Mesa 7, Ševarika 3, Živković, Veljković 15, Rosić (libero), Isailović, Blagojević 10, A. Bjelica, Pušić, Stevanović. Trener: Ratko Pavličević.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

ODBOJKA (Ž): Poštarke lako do 1:0

Izvor: Mondo, 15.Apr.2009

Poštar 064 je pobedio Crvenu zvezdu u prvom meču finalne serije ženske odbojkaške lige - 3:0 (25:23, 25:20, 25:19).

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.