Poskupljuje parkiranje u Pančevu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Sep.2017, 13:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poskupljuje parkiranje u Pančevu

Parkiranje u Pančevu od prvog oktobra biće skuplje za 11 odsto u sve tri zone.

Jedan sat u prvoj zoni umesto 31 koštaće 35 dinara, u drugoj umesto 25 biće 30, a u trećoj 20 dinara.

Naplata parkiranja, koja je do sada bila javni prihod, odnosno, komunalna taksa, od oktobra ponovo postaje prihod JKP "Higijena".

"Uslov za ovakvu odluku Gradskog veća leži u izmeni i dopuni Republičkog zakona o komunalnim uslugama, gde se prihod vraća komunalnim preduzećima. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << To je automatski uslovilo da Higijena naplaćuje PDV na te usluge, tako da u zbiru kompletnih cena Higijena ne prihoduje više baš zbog obaveze uračunavanja PDV-a. Međuitim, naravno da će građani imati skuplju uslugu", navodi Marija Andrić, portparol ove firme.

Povećane su i cene mesečnh karata, koje će za pravna lica iznositi od 1.600 do 2.100, a za fizička od 900 do 1.900 dinara.

Najavljeno je i da će ubuduće prinudnu naplatu kazni za parkiranje sprovoditi privatni izvršitelji koje angažuje JKP Higijena.

Građani uglavnom negoduju zbog ovih izmena.

Sa druge strane, ako je za utehu, pojeftinile su dnevne karte za parkiranje, sa 1.200 na hiljadu, i sa 790 na 700 dinara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.