Izvor: MozzartSport.com, 09.Okt.2021, 23:45

Portugalci se poigrali s Katarom (VIDEO)

Prvi gol Fontea za reprezentaciju u 37. godini...

Favorit naše grupe Portugal po rasporedu preskače ovaj kvalifikacioni termin, pa je iz tog razloga iskoristio priliku da odigra prijateljsku utakmicu sa domaćinom Mundijala - Katarom (3:0).

Fernando Santoš je slabašnom rivalu suprotstavio veoma jak sastav sa sve Kristijanom Ronaldom, Andre Silvom, Gonzalom Guedešom, Vilijamom Karvaljom... Očekivano, Portugalci su dominirali od početka do kraja, imali >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 29 udaraca ka golu, deset u okvir gola, posed preko 60 odsto i sve to sa gotovo pola gasa.

Ronaldo je postigao prvi gol u 37. minutu. Veteran Žoze Fonte (37) početkom drugog dela povisio je na 2:0 prvim pogotkom za nacionalni tim u svom 47. meču, da bi u samom finišu (90. minut) Andre Silva pogodio glavom na centaršut Rafaela Leaa.

Portugalci za tri dana dočekuju Azerbejdžan i imaju šansu da se vrate na prvo mesto u grupi ukolikio trijumfuju.