Poraz juniorki od Ukrajine

Izvor: B92, 26.Maj.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska juniorska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz na turniru B grupe kvalifikacija za SP 2007. Ukrajina je večeras u 4. kolu pobedila Srbiju sa 3:1, po setovima 25:20, 25:18, 16:25 i 25:20, posle 96 minuta igre. Utakmicu u Spali posmatralo je 100 gledalaca, a sudili su Nikolaos Panucos iz Grčke i Audrius Gargasas iz Litvanije. Prvi poraz udaljio je naše juniorke od plasmana na svetsko prvenstvo. Naime, u poslednjem, potrebno je da Ukrajina izgubi od Poljske da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bi se plave kvalifikovale.

Meč je počela postava Živković, Drpa, Ninković, Milosavljević, Nešović, Ševarika i libero Rosić, a igrale su i Đurđević, Klisura, Terzić i Blagojević.

"Iako rezultat to baš ne govori, bila je ovo neizvesna utakmica. Tokom prva dva seta smo igrali u grču i pokušavali da stignemo prednost rivala. Nismo uspevali, ali smo u trećem konačno zagrali kako umemo. Na žalost u četvrtom setu je do izražaja došla spremnija promena ritma rivala, na koji mi nismo imali pravi odgovor. Mlada ekipa, kao što je naša, nije uspela da se oslobodi grča, zbog važnosti meča i to je delom i uzrok poraza", objasnio je Zoran Kovačić, prvi trener plavih juniorki.

Srbija će u nedelju od 16 časova igrati sa Finskom u poslednjem kolu turnira u Poljskoj.