Poraz domaćina Rusije, Urugvaj prvi u Grupi A

Izvor: Beta, 25.Jun.2018, 18:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Urugvaja pobedili su danas Rusiju sa 3:0 i zauzeli prvo mesto u Grupi A na Svetskom prvenstvu.Urugvaj je vodio u Samari pogotkom Luisa Suaresa u 10. minutu, a potom je u 23. Denis Čerišjov postigao autogol. Konačnih 3:0 u 90. je postavio Edinson Kavani.Rusija je od 36. imala igrača manje, posle drugog žutog kartona Igora Smoljnikova.Južnoamerička reprezentacija je sa maksimalnih devet bodova zauzela prvo mesto, dok će Rusija sa drugog ići u narednu fazu.Urugvaj će se tako sastati sa drugoplasiranom ekipom iz Grupe B, a Rusija sa onom koja završi kao prva.Španija i Portugal u Grupi B imaju po četiri boda, jedan više od Irana, dok je Maroko poslednji bez učinka.Utakmice Iran - Portugal i Španija - Maroko igraće se večeras od 20.00 u Saransku i Kalinjingradu.Reprezentacija Saudijske Arabije pobedila je u drugoj utakmici Grupe A Egipat sa 2:1 i zauzela treće mesto.Egipat je vodio pogotkom Mohameda Salaha u 22. minutu, a izjednačenje Arabiji u šestom minutu nadoknade poluvremena doneo je Salman Al Faraž iz penala.Pobedu Saudijskoj Arabiji doneo je Al Davsari u petom minutu sudijske nadoknade vremena.Saudijska Arabija je pre gola iz penala imala jedanaesterac, ali je šut Fahada Al Muvalada u 41. minutu odbranio golman Egipta Esam ...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.