Izvor: B92, 03.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poraz Zvezde u Đenovi
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Đenovi od ekipe Sampdorije rezultatom 2:0 (2:0), u prijateljskom meču.
Crveno-beli su odigrali slabo, ali se mora reći bez nekoliko standardnih prvotimaca (Žigić, Kovačević, Biševac, Perović, Purović i Stojković), koji su na raspolaganju Okuki i Petkoviću, pa ako se uzme u obzir da je od pre nekoliko dana Marko Pantelić postao novi član Herte, onda se sastav koji je istrčao na stadion "Luidji Feraris", može smatrati >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << više nego kombinovanim. Posle četiri meseca u tim se vratio Basta, jedini špic bio je Milanko Rašković, a trener Zenga je u prvih 11 ubacio i povratnika iz Glazgova, Dragana Mladenovića.
Kada je u pitanju rezultat, sve je bilo rešeno u prvih pola sata, kada je domaćin stvarao šanse, a Zvezdina odbrana bila u problemu. Nakon nekoliko uspešnih intervencija Randjelovića posle šuteva Toneta i Bonacolija, Sampdorija je uspela da povede u 10. minutu golom Pavana, koji je sa 16 metara uhvatio golmana gostiju na krivoj nozi. Na 2:0 povisio je Dala Bona, posle penala koji je bez potrebe skrivio Milan Dudić, nakon povlačenja Bonacolija. Zvezda je zapretila krajem prvog poluvremena, šutevima Mudrinića sa 20-tak metara i Dudića glavom preko gola.
U drugom poluvremenu, dva Valtera, Novelino i Zenga, izveli su na teren druge postave, uglavnom juniorske igrače. Zvezda je ovaj deo igre odigrala za nijansu otvorenije i konkretnije, medjutim šutevi Stojčeva i Krivokapića završili su kod golmana Kastelacija.
sastavi:
Sampdorija: Kastelaci, Volpi, Gazbaroni, Dala Bona, Zauli, Kastelini, Bonacoli, Toneto, Pizano, Pavan i Zenoni. Igrali su još i Kalcolajo, Edusei, Flaki, Sala, Sodimo, Borielo i Mingoci.
Crvena zvezda: Randjelović, Fabio, Dudić, Djokaj, Janković, Joksimović, Trajković, Mudrinić, Rašković, Basta i Mladenović. Igrali su još i Banović, Vuković, Krivokapić, Luković, Milovanović, Savić, Stojčev, Mijović, Miladinović i Nikolić.
Utakmici je prisustvovalo 8.000 gledalaca, koji su pre početka meča aplauzima pozdravili svog sunarodnika na klupi crveno-belih. Posle tehničkih problema, Zvezdina ekspedicija poletela je tek nešto iza dva sata posle ponoći.
Interesantno je da je Zvezda istim rezultatom završila i svoje prethodno gostovanje u Djenovi. Tada su crveno-beli branili titulu prvaka Evrope, a put do finala na Vembliju sprečili su Manćini i Vijali.












