Poraz Partizana u Vilnjusu u prvom meču Top 16 faze Evrokupa

Izvor: RTS, 02.Jan.2019, 18:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ritas – Partizan 80:74 (48:42). Košarkaši Partizana poraženi su u Vilnjusu od ekipe Ritasa, u utakmici prvog kola Grupe E Evrokupa. Crno-beli odigrali egal meč, ušli u neizvesnu završnicu, ali je domaćin izvukao pobedu "na mišiće". Naredni meč Partizan igra u Beogradu protiv nemačke Albe.
Košarkaši Partizana nisu uspeli da zabeleže "brejk" na startu Top 16 faze Evrokupa, pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << su izgubili od ekipe Ritasa sa 80:74.

Po ko zna koji put ove sezone Partizan je odigrao solidan meč koji nije krunisan pobedom. Crno-beli su na tri i po minuta do kraja meča uspeli da smanje prednost protivnika na 72:70, ali više od toga nisu mogli.
Nekoliko promašenih trojki u finišu utakmice i nekoliko slabijih odbrana protiv domaće ekipe glavni su razlog poraza, kao i strašno loša odbrana u prvom poluvremenu.
Ipak, izabranici Andree Trinkijerija su i u takvim uslovima bili u igri i na poluvreme su otišli sa minusom od šest poena (48:42).

Partizan je u nekoliko navrata čak stizao i do prednosti, ali predvođeni Zagorcem i Marinkovićem nisu uspeli da prelome meč na svoju stranu, što je Ritas iskoristio i u finišu stigao do pobede.
Dominik Saton bio je najbolji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom, dok je iskusni Parahuski dodao 14. U timu Partizana Zagorac je postigao 17 poena, Lendejl 15, a Marinković 13.
Partizan u drugom kolu na svom terenu dočekuje ekipu nemačke Albe.
Ovako je protekao meč u Vilnjusu:
19.45 – Kraj meča, Ritas je savladao ekipu Partizana sa 80:74.
19.35 – Tri i po minuta ostalo je do kraja meča, Partizan je smanjio prednost rivala na 72:70.
19.27 – Ritas je stigao do dvocifrene prednosti, ali Partizan serijom od 6:0 smanjuje na 69:65. Sedam minuta ostalo je do kraja meča.
19.18 – Posle tri odigrane četvrtine, Ritas protiv Partizana vodi sa 65:59.
Drži Partizan protivnika da se ne odlepi, crno-beli su u nekoliko navrata bili u prilici da povedu, ali ne predugo.
Crno-beli su pokvarili procenat šuta za tri poena (9/21), statistički oba tima su prilično izjednačena.
Saton je na 19 poena, Parahuski na 12. Zagorac je najefikasniji u Partizanu sa 12, Marinković je postigao 11.
19.09 – Sredina igre u trećoj četvrtini, Ritas vodi sa 54:52.
19.01 – Nastavljen je meč.
18.46 – Poluvreme, Ritas vodi protiv Partizana sa 48:42.
Odlična igra crno-belih u napadu, ali previše propusta u odbrani napravili su izabranici Andree Trinkijerija.
Saton je već postigao 17 poena, Sirvidis ima devet. U timu Partizana, Zagorac i Renfro postigli su po sedam poena, Pejdž šest (dve trojke).
Partizan odlično šutira za tri poena 7/12, ali ima osam izgubljenih lopti.
18.29 – Serija Partizana od 7:0, crno-beli smanjuju na 31:30.
18.24 – Posle prve četvrtine Ritas vodi sa 28:23.
Dva puta je domaćin imao deset poena prednosti, ali se Partizan vraćao. Crno-beli imaju odličan rezultat s obzirom na to kako funkcioniše odbrana.
Saton je postigao deset poena, Sirvidis šest za Ritas. Zagorac je na pet, a Pejdž, Renfro, Janković i Lendejl na tri postignuta poena.
18.12 – Bolji početak utakmice za domaće, koji na sredini prve četvrtine vode sa 15:11.
Imali su domaći i deset poena prednosti, ali su Janković i Renfro trojkama smanjili rezultat.
18.00 – Počeo je meč. Petorka Partizana: Renfro, Marinković, Si, Janković i Lendejl.
17.55 – Odlična atmosfera u "Simens areni" u Vilnjusu, utakmica će početi za nekoliko minuta.
Pogledaj vesti o: Litvanija