Ponižavanje Totenhema!

Izvor: B92, 23.Apr.2023, 17:04

Fudbaleri Njukasla deklasirali su Totenhem u 32. kolu engleske Premijer lige pobedivši rezultatom 6:1 (5:0):

"Svrake" su uspele da "pevcima" daju tri gola za devet minuta, odnosno, čak pet za 21 minut meča.

Zanimljivo, to nije istorijski poduhvat, pošto taj rekord drži Mančester siti protiv Votforda iz 2018. godine.

Prvi gol dao je Marfi već u drugom minutu, a Žoelinton je u šestom duplirao prednost.

Marfi je dao svoj drugi, a Njukaslov >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << treći u devetom minutu, a zatim je i Aleksandar Isak postigao dva gola i to u razmaku od tri minuta.

Potpuni debakl Totenhema već u prvoj četvrtini utakmice.

Kasnije je Totenhem uspeo da skine nulu sa semafora, i to kapiten Hari Kejn, ali je debakl upotpunio Vilson golom u 67. minutu za konačnih 6:1.

Njukasl ima 16 pobeda u ligi i treći je na tabeli sa 59 bodova.

Totenhem je ugrozio šanse za plasman u Ligu šampiona, zauzima peto mesto sa 53 boda.