Poluvreme - Partizan u debelom minusu, šta kažu navijači? (TVITOVI) (foto)

Izvor: Sportske.net, 22.Dec.2018, 20:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poluvreme - Partizan u ''debelom'' minusu, šta kažu navijači? (TVITOVI) (foto)

Ne ide Partizanu kako se očekivalo, i pored velike podrške sa tribina, gosti iz Zagreba bolji rival tokom prvog poluvremena.

Derbi 12. kola ABA lige igra se u ''Pioniru'', gde Cedevita ubedljivo vodi protiv Partizana rezultatom 42-30.

Sećate se, odmah posle velike pobede nad Turk Telekomom, trener crno-belih Andrea Trinkijeri je upozoravao da će večeras biti veoma teško protiv Cedevite i ukazivao na ogromnu važnost ovog meča, a prvih 20 minuta pokazala >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << su da su ta upozorenja bila potpuno opravdana.

Početak meča obeležio je Džok Lendejl sa šest vezanih poena, ali Cedevita je odgovarala preko raspoloženih Stipanovića, Kobsa, Pulena.

Partizan je dobio prvu četvrtinu sa minimalnih 18-17, neizvesnost je trajala negde do sredine druge četvrtine, a onda se raspucao Edo Murić koji je vezao osam poena, od toga dve trojke i Cedevita je povela sa 37-25.

Posle tajm-auta, Bandža Si uzvraća trojkom, ali samo nakratko, pošto sledi nova mini serija gostiju sa 42-28.

U Partizanu za sada naje fikasniji Pejdž i kapiten Veličković sa po osam poena, Lendejl je stao posle šest poena na početku meča, ali potpuno su u napadu zatajili Janković, Zagorac, Marinković, koji doduše nije ni igrao mnogo, na iznenađenje navijača.

Kod gostiju, 14 poena Pulena, Murić se zaustavio na osam.