Poljska šampion Evrope

Izvor: RTS, 13.Sep.2009, 22:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Poljske osvojili su titulu evropskog prvaka pošto su u finalu u Izmiru pobedili Francusku sa 3:1 u setovima.

Odmorniji ušli su u finale Poljaci, jer su u završnicama setova bili koncentrisaniji i bolji.

Prvi set osvojili su sa 29:27, u drugom je bilo 25:21. Treći period pripao je Francuzima, koji su delovali ubedljivo - 25:16.

U odlučujućem četvrom setu slavili su Poljaci sa 26:24 i prvi put u istoriji osvojili zlatnu medalju na Prvenstvu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Evrope. Srebro je pripalo Francuzima, bronza Bugarima, Rusija je četvrta.

Naredno PE za odbojkaše održaće se u Austriji i Češkoj 2011. godine.

Konačni plasman na EP u Turskoj: Poljska, Francuska, Bugarska, Rusija, Srbija, Nemačka, Holandija, Grčka, Španija, Italija, Slovačka, Finska, Turska, Estonija, Slovenija, Češka.