Poljak Malek srušio snove Novosađana (FOTO)

Izvor: Sportski Žurnal, 09.Avg.2012, 21:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rapid – Vojvodina 2:0  (0:0)
Strelci: 1:0 – Alar u 90. iz jedanaesterca, 2:0 – Bojd u 98. minutu.
BečStadion: „Gerhard Janali“. Gledalaca: oko 16.000. Sudija: Robert Malek (Poljska). Crveni karton: Vladan Pavlović u 83. minutu.
RAPID: Keningšofer, Sonlejtner, Kacer, Geršon, Heikinen, Hofman, Dražan, Prager (od 71. Alar), Bojd, Timel, Burgstaler (od 90. Kulovic).
VOJVODINA: Supić, Vulićević, Trajković, Đurić, Pavlović, Grin (od 87. Jokić), Ađuru (od 73. Mitošević), Poletanović (od 90. Bojović), Moreira, Stevanović,  Oumaru.
ZA ŽURNAL IZ BEČA: Ognjen Ademovski
PRVO POLUVREME
Fantastična atmosfera u Beču na početku duela.
1. minut – Na startu meča Moreira je zagrejao dlanove Keningšofera.
6. minut – Solidan napad Bečlija preko Heikinena, ali Đurić je dobro reagovao. Nekoliko trenutaka kasnije Burgstaler je prošao po levoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor, ali je Đurić ponovo bio na pravom mestu i klizećim startom je otklonio opasnost.
10. minut – Ponovo je Burgstaler kao brzi voz protutnjao po levoj strani, uputio je oštro loptu ka sredini, ali Supić je bio koncentrisan.
13. minut – Opasan udarac Hofmana sa 20-ak metara, lopta je završila tik iznad prečke.
18. minut – Opet je Supić ukrotio centaršut Bečlija, ovoga puta Kacerov.
23. minut – Solidan napad našeg predstavnika, Moreira je imao priliku da pasom „izbacio“ Stevanovića ispred golmana Rapida, ali njegov pokušaj osujetio je jedan Geršon.
25. minut – Hofman je pokušao da ugrozi Supića sa 30 metara, iskosa sa leve strane, iz slobodnog udarca. Lopta je završila daleko iznad gola.
27. minut – Žuti karton za Ađurua posle faula sa leđa nad Hofmanom.
31. minut – Hofman je izveo novi „slobodnjak“ za domaće, Đurić je odlično skočio i otklonio opasnost. Lopta je došla do Dražana, a požrtvovani Grin ju je izbacio u korner. Usledila je lepa akcija Bečlija, Hofman je uposlio Dražana koji je loše šutirao iz igledne prilike.
34. minut – Solidan napad Voše po levoj strani, ali odbrana Rapida je na vreme intervenisala ispred Poletanovića.
41. minut – Bojd je primio loptu u srcu šesnaesterca, lepo se okrenuo. Šutirao, ali je Đurić izblokirao pa je Supić lagano pokupio loptu.
44. minut – Dražan je faulirao Vulićevića, slobodan udarac za Vojvodinu iskosa sa desne strane. Poletanović je uputio loptu na drugu stativu, Stevanović je dobro skočio i vratio loptu u sredinu, ali jedan odbrambeni igrač Rapida je izbio loptu ispred Đurića.
Kraj prvog dela igre.
DRUGO POLUVERME
46. minutNajbolja prilika za Rapid već na startu drugog dela igre. Bojd je ostao usamljen na 16 metara, snažno je šutirao, ali srećom nije bio precizan, lopta je prošla nekoliko centimetara pored leve stative.
53. minut – Terens Bojd je sjajno šutirao glavom posle centaršuta Hofmana, ali Supić je pokazao da poseduje sjajne reflekse, odličnom paradom izbacio je loptu u korner.
56. minut – Poletanović je centrirao sa desne strane, Stevanović je glavom spustio loptu Grinu koji je šutirao preko gola.
57. minut – Burgstaler je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio dovoljno precizan.
60. minut – Seržinjo Grin je zaradio žuti karton.
67. minut – Hofman je majstorski uposlio Burgtalera, ovaj je odlično šutirao, ali je Supić bio na pravom mestu.
70. minut – Šut Dražana preko gola. Odbrana Vojvodine ne popušta!
71. minut – Alar je zamenio Pragera.
73. minut – Umesto Ađurua u igru je ušao Mitošević.
74. minut – Puno sreće imala je Vojvodina, Sonlejtner je leđima pogodio prečku posle slobodnog udarca koji je izveo Hofman.
75. minut – Žuti karton za Alara.
82. minut – Terens Bojd je udario sa leđa Pavlovića, sudija mu je pokazao samo žuti karton.
83. minut – Direktan crveni karton dobio je Pavlović posle oštrog starta!!!
84. minut – Žuti karton za Vulićevića.
86. minut – Solidna prilika za Sonlejtnera posle centaršut Hofmana, ali igrač Bečlija nije dobro zahvatio loptu glavom.
87. minut – U igru je ušao Jokić umesto Grina.
87. minut – Sjajna prilika za štopera Geršona, srećom po Novosađane nije bio precizan.
89. minut – Penal za Rapid! Trajković je bio u duelu Bojdom, sudija iz Poljske je dosudio najstrožu kaznu.
90. minut – Alar je bio siguran sa kreča, Rapid vodi sa 1:0!
91. minut – Bojović je zamenio Poletanovića.
91. minut – Bojović je zamenio Poletanovića. Kulovic je u igri umesto Burgstalera.
96. minut – Keningšoferje izbacio loptu u korner posle pokušaja Mitoševića.
98. minut – Bojd je pogodio mrežu Supića za konačnih 2:0! Novosađani su pokušali da postignu gol, odbrana je bila rastrzana što su Bečlije iskoristile da postignu gol.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.