Izvor: B92, 27.Jan.2009, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija objavljuje slike huligana
Britanska policija će objaviti fotografije 49 osoba koje su učestvovale u neredima po završetku finalne utakmice Kupa UEFA prošle sezone u Mančesteru.
Navijači Rendžersa sukobili su se tada sa policijom, nakon što je škotska ekipa (u maju) izgubila u finalu od Zenita is Sankt Peterburga.
U neredima na ulicama Mančestera ruski navijač je izboden nožem, 15 policajaca je povredjeno, a uhapšeno je 40 osoba, nakon što se srušio veliki ekran na kojem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su navijači bez karata gledali prenos utakmice.
Policija je procenila da je oko 150.000 navijača Rendžersa doputovalo iz Škotske, a preko televizijskog snimka policajci su pokušavali da identifikuju učesnike nereda.
"14. maj 2008. godine je noć kada su se dogodili sramni neredi, a trebalo je da bude divna fudbalska predstava. Želimo da nam javnost pomogne da identifikujemo učesnike u neredima. Osobe sa fotografija su umešane u nerede i napade na policajce, ali su i odgovorne za narušavanje javnog reda", rekao je novinarima načelnik policije Džef Vesel.
Fotografije osumnjičenih biće objavljene na vebsajtu mančesterske policije.







