Podignuta optužnica protiv Henesa

Izvor: B92, 30.Jul.2013, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Podignuta optužnica protiv Henesa

Nemačko tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv predsednika Bajerna Ulija Henesa zbog utaje poreza.

Portparol tužilaštva Ken Hajdenrajh rekao je da Henesovi advokati imaju mesec dana da odgovore na optužbe, a minhenski sud će odlučiti da li će pokrenuti proces.

Hajdenrajh nije želeo da komentariše detalje optužnice, pozivajući se na zakon.

Henes se ranije ove godine prijavio poreskim vlastima, zbog toga što nije prijavio da ima račun u švajcarskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << banci.

Upravni odbor Bajerna je u maju izglasao da Henes ostane na mestu predsednika kluba, uprkos istrazi.

Bajern je prošle sezone prvi put u istoriji osvojio triplu krunu - Ligu šampiona, Bundesligu i Kup Nemačke.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.