Podele bodova Arsenala i Šefilda na gostovanjima

Izvor: RTS, 01.Dec.2019, 19:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala i Šefilda odigrali su nerešeno a gostovanjima. Tobdžije su odigrale 2:2 sa Noričom, a Šefild 1:1 sa Vulverhemptonom u 14. kolu Premijer lige. Sa dva gola kojima doneo izjednačenje Pjer-Emeriku Obamejangu sačuvao Arsenal od novog poraza.
U vrlo dramatičnom duelu Arsenal je u dva navrata sustizao prednost domaćina koji su u finišu utakmice imali nekoliko dobrih prilika da dođu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << do pobede ali ih nisu realizovali zbog odličnih odbrana golmana Brendu Lenua.

Norič je poveo u 21. minutu golom Temua Pukija, ali je tu prednost anulirao Pjer-Emeriku Obamejangu iskoristivši jedanaesterac dosuđen posle igranja rukom jednog od igrača Noriča u šesnaestercu.
Domaćini su ponovo poveli u finišu prvog poluvremena golom Kantvela za 2:1 pa se sa tim rezultatom otišlo na odmor.
U nastavku meča odvijala se ravnopravna borba a Obamejang je u 57. minutu iskoristio jednu od prilika i plasirao loptu u mrežu Norviča za izjednačenje od 2:2.
Do samog kraja meča nastavljena je rezultatska neizvesnost jer su domaćini maksimalno pojačali pritisak i imali nekoliko šansi da dođu do pobede, ali ih je u tome odličnim odbranama sprečio golman godtiju.
Arsenal je trenutno osmi na tabeli sa 19 bodova, a Norič je 19. sa 11 poena.
U duelu Vulverhemptona i Šefild prvi su do prednosti došli gosti već u drugom minutu golom Museta posle dodavanja Džordža Boldola.
Potom su domaćini na izjednačenje čekali viši od sat vremena da bi golom Meta Doertija došli do 1.1 sa koliko je i završen meč.
Ovom podelom bodova Vulverhempton je zadržao šestu a Šefild sedmu poziciju na tabeli.
Norič - Arsenal 2:2
Vulverhempton - Šefild junajted 1:1