Izvor: B92, 03.Okt.2003, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje odbojkaško prvenstvo SCG

Utakmicom Budućnost - Vojvodina, u petak počinje takmičenje u odbojkaškoj, Prvoj A ligi Srbije i Crne Gore.

Budućnost je prošle sezone završila ligaški deo takmičenja na prvom mestu, a u plej-ofu je poražena u polufinalu od Budvanske rivijere. U susretu za treće mesto, podgorički tim je bio bolji od Vojvodine. Novosadjani su prethodno u drugom polufinalnom duelu poraženi od Crvene zvezde, koja je kasnije osvojila titulu.

Trener Budućnosti Igor Kolaković naglasio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je da njegova ekipa i ove sezone ima ambicije da bude u vrhu. On je kao glavnog favorita izdvojio Vojvodinu, koja je u prelaznom roku uspela da vrati neke igrače koji su ponikli u tom timu i da napravi odličnu ekipu.

"Povratkom reprezentativaca SCG Djule Meštera, Vase Mijića i Slobodana Boškana, Novosadjani su dobili sjajan tim. Kao favorite izdvojio bih još Budvansku rivijeru u kojoj će igrati tri stranca i bivši reprezentativci Vladimir Batez i Djordje Djurić", rekao je Kolaković.

Trener Vojvodine Radovan Dabić istakao je da su ambicije tog kluba uvek bile najviše, a da su to posebno ove sezone.

"Doveli smo tri reprezentativca. Naša obaveza je da idemo na titulu. Mislim da će ovo biti jedna od zanimljivijih i kvalitetnijih sezona a možda i najneizvesnija u poslednjoj deceniji. Dolaskom bivših i sadašnjih reprezentativaca naša odbojka je podigla nivo, to je zaista pozitivno", naveo je Dabić.

Trener Budvanske rivijere Cvetko Pajković istakao je da je njegov tim potpuno drugačiji u odnosu na prošlu sezonu i da je potrebno još vremena za uigravanje, ali da je cilj, svakako, plasman u finale plej-ofa.

Trener Crvene zvezde Željko Bulatović izjavio je agenciji Beta da su ambicije kluba iste kao i prošle godine, da žele da ostanu u vrhu, medju prve četiri ekipe. "Tvrdim da će odbojka ove sezona imati najjače ligaško takmičenje u Srbiji i Crnoj Gori. Vratilo se dosta reprezentativaca, a mladi igrači su sazreli", dodao je Bulatović.

Sezonu će u petak otvoriti utakmica izmedju Budućnosti i Vojvodine, a ostalim utakmicama prvog kola I-a muške odbojkaške lige sastaju se Putevi i Partizan, Smederevo i Bambi Mladi radnik, Budvanska rivijera i Ribnica.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.