Počinje čerupanje Ajaksa

Izvor: Mondo, 23.Apr.2019, 08:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje "čerupanje" Ajaksa

De Jong je već otišao, De Ligt bi mogao sa njim, Tadić se vratio na tržište igrača, a bogatim klubovima interesantni su i ostali Ten Hagovi starteri.

Frenki de Jong je već potpisao za Barselonu, moguće da će to uskoro uraditi i Matijs de Ligt, igre Dušana Tadića u prvoj sezoni u Amsterdamu vratile su ga tržište igrača, a onima koji imaju i žele da plate - interesantni su i ostali fudbaleri Ajaksa.

Hakim Ziješ jedan je od zvezda ekipe trenera Erika ten >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Haga kojeg prate klubovi iz Evrope, a sudeći prema magazinu "France Football" na 26-godišnjeg Marokanca namerio se Inter koji je spreman da plati između 35 i 40 miliona evra za strelca 19 golova ove sezone.

Izvor: TV Arena Sport/MONDO

Ziješ je prošlog leta bio blizu prelaska u Romu u paketu sa Džastinom Klajvertom, ali se na kraju samo sin nekada poznatog holandskog napadača, Patrika Klajverta, slikao u bordo-narandžastom dresu. Godinu dana kasnije, videćemo da li posle polufinala ili finala Lige šampiona, Ziješ bi mogao da se oproba u Seriji A, ali u crno-plavoj opremi slavnog milanskog kluba.

Bar u medijima, za Marokanca su zainteresovani i klubovi koji će paralelno sa Ajaksom i Totenhemom odigrati polufinale ovog proleća - Barselona i Liverpul, kao i dva mančesterska rivala, Siti i Junajted.

Izvor: TV Arena sport/MONDO

Da li se kaže Zijeh ili Ziješ bilo je samo jedno od brojnih pitanja koja smo, razgovarajući o Ajaksovom proboju među četiri najbolja tima Evrope, postavili velikom poznavaocu holandskog fudbala, TV komentatoru Sportkluba, Vladimiru Živkoviću.

Pogledajte novu epizodu Mondo podcasta "Sve u 16" u kojoj je tema bila samo - Ajaks.



Izvor: MONDO

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.