Počelo šahovsko prvenstvo Srbije

Izvor: B92, 04.Mar.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počelo šahovsko prvenstvo Srbije



Prvi šampionat Srbije u šahu svečano je otvoren u vršačkom Narodnom pozorištu "Sterija" , i trajaće do 17. marta. Na šampionatu učestvuju velemajstori Igor Miladinović, Ivan Ivanišević, Branko Damljanović, Miloš Perunović, Bojan Vučković, Dragan Šolak, Dejan Pikula i Miodrag Savić. Takmičiće se i internacionalni majstori Mihajlo Stojanović, Branko Godić, Zoran Arsović, Slaviša Brenja, kao i FIDE majstor Boban Bogosavljev i majstor Jovan Todorović. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Parovi prvog kola su Perunović - Pikula, Bogosavljev - Savić, Ivanišević - Stojanović, Šolak - Arsović, Todorović - Godić, Vučković - Brenja i Miladinović - Damljanović.

Na turniru sa prosečnim rejtingom 2.527 poena, norma za velemajstora je osam, a za internacionalnog majstora 5,5 poena.

Ukoliko dva igrača budu delila prvo mesto igraće se naknadni meč od četiri partije. Ukoliko se nerešeni rezultat ponovi igraće se dve dopunske partije po ubrzanom tempu sve dok se ne dobije pobednik.

Šampionat će se direktno prenositi i preko interneta na adresi www.sah.vrsac.com, a gledaoci u hotelu "Srbija" pratiće partije preko velikih plazma monitora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.