Izvor: Blic, 24.Jan.2013, 10:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počelo prvenstvo Beograda u šahu
U hali 4 Beogradskog sajma počelo je pojedinačno prvenstvo Beograda u šahu, koje je kvalifikaciono za prvenstvo Srbije u aprilu ove godine.
Na muškom turniru učestvuje 95 igrača, među njima i četiri velemajstora, ženski velemajstor Irina Čoluškina, osam intermajstora i 13 majstora FIDE. Prvi favorit je velemajstor Goran M. Todorović sa 2.488 rejting poena FIDE.
Na ženskom turniru nastupa 13 šahistkinja, a prvi favorit je intermajstor Sandra Đukić (2.131).
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Prvenstvo Beograda završava se 31. januara, igra se devet kola po Švajcarskom sistemu. Po dvoje prvoplasiranih takmičara igraće na državnom prvenstvu, koje će se krajem marta održati za žene, a u aprilu za muškarce.







