Počelo je i u Istanbulu: Stotka Belgije!

Izvor: Mondo, 01.Sep.2017, 15:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počelo je i u Istanbulu: "Stotka" Belgije!

Naša Grupa D otvorena je utakmicom u kojoj su Belgijanci serijama od 9:0 u trećoj i četvrtoj četvrtini stigli do prvih bodova pred sutrašnji rani izlazak na teren.

Takmičenja u Istanbulu, u našoj Grupi D, počela su pobedom Belgije nad Velikom Britanijom u utakmici u kojoj su Belgijanci

Na kraju, pre svega zahvaljujući seriji od 9:0 krajem treće i potom još jedne identične sredinom četvrte četvrtine, selekcija Edija Kastelsa stigla je prilično ubedljivo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << do prvih bodova: Belgija - Velika Britanija 103:90 (24:26, 30:27, 19:14, 30:23).

Belgijanci će na teren već u subotu u 13.15, kada će se sastati sa rivalom naše reprezentacije na startu turnira - Letonijom, dok će Britanci biti "emitovani" u TV terminu rezervisanom za domaćina najvećeg dela turnira, Tursku.

Belgija je rešila da zaspe obruč rivala trojkama po svaku cenu. Dok su "izlazile", Britanija je imala priključak i egal utakmicu, pa čak i vođstvo od 55:63 stečeno serijom 1:12 na startu treće četvrtine.

Računajući i rezultate mečeva odigranih u četvrtak, Belgijanci su jedini tim koji je za sada ubacio 100 i više poena na turniru.

Ipak, kada su videli da bi njihova "run and gun" košarka mogla da ih košta bodova, Belgijanci su usporili igru, počeli da spuštaju loptu pod obruč za Van Rosoma i De Zeuva, a kako bi se odbrana rivala "skupljala" tako su i lopte išle napolje na precizne ruke Salumua, Žilea, pa i Tabua, koji se kapitenski raspucao u finišu održavajući Britaniju na pristojnoj udaljenosti.

Serijom 9:0, Belgija je stekla prednost od 73:67 na startu četvrte četvrtine, a kada su sa distance pogodili Salumu, De Zeuv, Žile i Tabu, selekcija Džoa Pruntija pala je u dvocifren zaostatak iz kojeg se do kraja nije izvukla.

Od rezultata 79:74, "očas posla" novom serijom 9:0 stiglo se do 88:74, nakon čega se razlika u utakmici sa mnogo promašaja, skokova i faulova kretala od 13 do 10 poena u korist raznovrsnijeg tima koji je koristio više opcija u napadu.