Izvor: MozzartSport.com, 04.Mar.2021, 00:30

Pobednik Čempionšipa se već zna, ali zakuvala se borba za drugo mesto

Norič pobedom u derbiju pobegao na dvocifrenu razliku. Votford i Svonsi iskoristili šansu

Kanarinci će brzo nazad u Premijer ligu. Pobedom 1:0 u derbiju sa drugoplasiranim Brentfordom, Norič je odmakao na velikih 10 bodova 12 kola pre kraja i teško je poverovati da će ekipa Danijela Farkea ispustiti prvo mesto, a kamoli drugo, koje takođe vodi direktno u viši rang i na kom se sada nalazi i Votford, koji je na najbolji način iskoristio slabu formu Brentforda u poslednje >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << vreme (četiri poraza u šest utakmica).

Rutinskom pobedom nad poslednjeplasiranim Vikombom, golovima Andrea Greja u 14. i 57. minutu, Stršljenovi su stigli Pčele, pa bi - teoretski - direktan duel u poslednjem kolu mogao da odlučuje ko će na odmor pred pripreme za Premijer ligu, a ko u plej-of.

Tu je i Svonsi, koji je golom iz penala u šestom minutu nadoknade slavio u Stouku 2:1. Bukvalno u poslednjim sekundama Kajl Noton uspeo je da u prodoru nadmudri Džeka Klarka i iznudi jedanaesterac. Hladnokrvan sa bele tačke bio je iskusni Andre Ajev za preokret svog tima, pa Labudovi sada ima samo bod manje od pomenutog tandema. Gubio je, inače, Svonsi od 6. minuta pogotkom Nika Pauela, ali je već u 19. izjednačio Konor Roberts.

Što se tiče derbija kola, Norič je potvrdio dominaciju i šestom pobedom u nizu, a čovek odluke bio je Emilijano Buendija. Argentinski vezista solo-prodorom u 26. minutu rešio je pitanje pobednika, upisavši svoj 10. gol ove sezone.