Pobede Šalkea i Dortmunda

Izvor: B92, 07.Maj.2008, 00:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Šalkea pobedili su Bohum u gostima 3:0, u utakmici 32. kola nemačke Bundeslige. Šalke je ovom pobedom izbio na drugo mesto na tabeli i tu će ostati barem do srede kada svoj meč igraju trećeplasirani Verder i četvrtoplasirani Hamburg. U ostalim mečevima igranim u utorak Dortmund je na svom terenu savladao Štutgart 3:2, Hanover je bio bolji od Hanze sa 3:0, a nerešeno, 1:1, bilo je u meču Karlsrue - Kotbus.

Šalke su u finišu sezone grčevito >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bori sa Verderom za drugo mesto na tabeli, koje osigurava direktan plasman u Ligu šampiona sledeće sezone. U timu iz Gelzenkirhena bio je reprezentativac Srbije Mladen Krstajić koji je odigrao svih 90 minuta. Golove za Šalke na ovoj utakmici postigli su Asamoa, Rakitić i Bordon.

Još jedan reprezentativac Srbije odigrao je svih 90 minuta u utorak, a to je bivši kapiten Partizana Antonio Rukavina. Njegova Borusija savladala je Dortmundu branioca titule ekipu Štutgarta.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a postigao ga je Brazilac Tinga u 35. minutu za vođstvo Dortmunda. U drugih 45 minuta viđena je potpuno drugačija utakmica. U 55. minutu izjednačio je Mario Gomez, a golovima Aleksandera Fraja u 59. i 79. Borusija je rešila pitanje pobednika. Do kraja utakmice Gomez je svojim drugim golom šest minuta pre kraja samo ublažio poraz.