Pobede Reala i Rasinga, gol Žigića

Izvor: B92, Beta, 04.Jan.2009, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Viljareal 1:0, u derbiju 17. kola španske Primere.

Jedinu pobedu u gostima u popodnevnom terminu zabeležio je Rasing, koji je golom povratnika Nikole Žigića slavio u Valjadolidu. Minimalne pobede na svom terenu ostvarili su Almerija i Malaga, Rekreativo je savladao Numansiju 3:1, a dueli Bilbao - Espanjol i Sevilja - Osasuna završeni su bez pobednika (1:1) . Deportivo je u poslednjem meču bio bolji od Hetafea 2:1.

Ekipa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Huandea Ramosa je nakon tri vezana poraza zabeležila i drugu uzastopnu pobedu, a ovo je 'kraljevskom klubu' čak 1400. trijumf u utakmici Primere.

U sastavu Madriđana debitovali su i Lasana Dijara i Klas Jan Huntelar koji su se našli u startnoj postavi. Real je bio bolji rival od Viljareala tokom 90 minuta, a gol odluke pao je u 31. minutu. Strelac je bio sjajni Arijen Roben koji je nakon nekoliko driblinga prelepim udarcem u dalji ugao savladao golmana Viljareala.

Real u nastavku nije uspeo da duplira prednost, pa je u finišu morao da strahuje. Ipak, Iker Kasiljas je bio na visini zadatka i ostalo je 1:0.

Nikola Žigić se vratio na mesto uspeha. Već u prvoj utakmici u dresu svog novog-starog kluba Žigić je pokazao da nije zaboravio da postiže golove, i dokazao da je trebao da dobije veću minutažu u Valensiji.

Rasing je pobedio prvi put posle četiri utakmice, a srpski internacionalac bio je strelac jedinog gola u 64. minutu. Centarfor Srbije postigao je gol posle dobre akcije i centaršuta Markana sa leve strane.

Ekipa Espanjola bila je blizu prve pobede na San Mamesu posle sedam duela, ali je Antonio Iraola u 81. minutu doneo bod domaćem Bilbau. Pre toga, Moises je u 37. minutu doveo tim iz Barselone do prednosti.

Odličnu formu zadržala je i Malaga koja je slavila protiv Sporting Hihona. Malaga je poražena samo jednom u poslednjih sedam rundei. Gol za tri boda postigao je Lolo u 34. minutu.

U Sevilji domaći klub je poveo golom Hezusa Navasa u 50. minutu ali je Osasuna uspela da dođe do boda pogotkom Valtera Pandijanija u 90. minutu. Sevilja je ovim bodom pala na četvrtu poziciju, na kojoj je sa 32 osvojena poena izjednačena sa Realom.

Poslednji meč kola odigran je u predgrađu Madrida gde je Deportivo pobedio Hetafe 2:1 golom Serhija iz penala u 81. minutu. Prethodno je Bodipo doveo goste u prednost pogotkom u 6. minutu utakmice. Deset minuta kasnije Manu je izjednačio ali Madriđani nisu uspeli da izbegnu drugi uzastopni poraz. Depor se popeo na šestu poziciju.