Pobede Liona i Rena, remi Sent Etjena i Anžea

Izvor: B92, 10.Sep.2017, 23:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Olimpik Liona i Rena ostavili su pobede u petom kolu francuskog šampionata.

Izabranici Bruna Ženesija slavili su kao domaćini protiv Gengama rezultatom 2:1.

Olimpik je poveo golom bivšeg fudbalera Real Madrida Marijana Dijaza u 19. Minute, i do samog kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Ipak, u nastavku meča gosti dolaze do izjednačenja. Posle odličnog centrašuta Etjena Didoa, Tiram je u 71. Minute glavom matirao golmana za >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjednačenje.

Međutim, samo minut kasnije, Nabil Fekir ponovo vraća prednost svojoj ekipi.

Sent Etjen I Anžer su podelili bodove – 1:1.

Sent Etjen je poveo več u prvom minutu golom Remija Kabelje, da bi Anže samo osam minzuta kasnije izjednačio.

Manjani je u desetom minutu meča iz penala izjednačio.

U drugom poluvremenu nisu viđeni golovi, ali su obe ekipe završile sa igračem manje na terena.

Prvo je Pajot morao u 48. minutu u svlačionicu, da bi Kriveli takođe zbog crvenog kartona u 83. minutu napustio teren.

Marsej je na svom terenu izgubio od Rena sa 3:1.

Gosti su za deset minuta imali dva gola prednosti, poveli su golom Kazrija u drugom, da bi desetom Bourigeaud duplirao vođstvo.

Treći gol postigao Žoris u 70, da bi jedini pogodak za domaćine postigao Morgan Sanson u 87. minutu.

Mogli su gosti da budu i ubedljiviji, ali je Mubele promašio penal u nadoknadi vremena.