Pobede Espanjola i Atletika

Izvor: B92, 17.Dec.2011, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrane su tri utakmice 17. kola španske Primere i sve su završene identičnim rezultatom - 2:1.

Gosti su zabeležili dve pobede, dok je Atletik Bilbao na "San Mamesu" ekipu Saragose.

Baskijci su sjajno počeli utakmicu i poveli preko Markela Laskuraina već u sedmom minutu. Ipak kada je Ćavi Martines napravio prekršaj u svom šesnaestrecu u 22. minutu, gosti su postilgi gol sa bele tačke preko Poncio i imali igrača više na terenu pošto je Martines isključen.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />U 70. minutu i Saragosa ostaje na terenu sa desetoricom pošto je isključen Lanzaro. Atletik do pete prvenstvene pobede dolazi golom Tokera u 87. minutu. Ivan Obradović nije bio u protokolu za ovu utakmicu.

Maljorka je povela na svom terenu u meču sa Hetafeom golom Ramisa u destom minutu. Ipak gosti golovima Berada u 28. i 44. minutu dolaze do pobede i ostavljaju Maljorku na začelju tabele.

I Espanjol je uspeo da osvoji sva tri boda kao gost u meču sa Sportingom iz Hihona. Tievi je postigao vodeći gol već u drugom minutu, domaći tim dolazi do izjednačenja preko Barala u 61. minutu, a pobedu Espanjolu donosi Garsija golom u 84. minutu.