Izvor: Blic, 15.Maj.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobeda za miran put u Beograd

Pobeda za miran put u Beograd

PODOGRICA - U Podgorici se večeras (20.30) igra druga utakmica finala plej - ofa između košarkaša Budućnosti i Partizana. Podgoričani su u prvom meču u svim elementima igre nadvisili goste iz Beograda i slavili sa 92:73. Četa Bogdana Tanjevića poigravala se sa rivalom, koji je samo u uvodnim minutama meča bio ravnopravan. Jedna od ključnih figura u odličnom izdanju šampionskog tima svakako je bio Igor Rakočević, na čijem kontu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se našlo 25 poena (3-4 trojke, 5-9 za dva, slobodna bacanja 6-6) i tri asistencije za svega 27 minuta igre.

- Ne znam da li ćemo i večeras, u drugom meču ponoviti tako dobru igru, ali u svakom slučaju mislim da ćemo pobediti i dokazati ko smo i šta smo. Predstojeća utakmica je ubedljivo najbitnija u seriji, ako i drugi put zaredom slavimo moći ćemo opušteno da uđemo u duele u Beogradu - jasan je reprezentativni bek 'đetića'.

Partizan je protiv Radničkog i Hemofarma igrao loše u prvim mečevima, da bi kasnije popravljao formu. Sa Podgoričanima je, međutim, bio drugi slučaj - Vojvodina i Lovćen su na startu doživeli ubedljive poraze, da bi u drugim susretima ozbiljno pripretili aktuelnom šampionatu.

- Ne pribojavamo se toga, nema tu nekog zakona po kome uvek mora biti tako - konstatuje Rakočević. - Odlično se poznajemo i mislim da će naš kvalitet presuditi.

N. N. Budućnost - Partizan 92:73

Dvorana: Morača. Gledalaca: 4.000. Sudije: Bubalo i Nešković.

BUDUĆNOST: Bakić 6, Pavlović, Radonjić 11, Rakočević 25, Sekulić, Vukčević 7, Radunović, Kuzmanović 7, Milojević 2, Tomašević 22, Topić 4, Džejms 8.

PARTIZAN ICN: Avdalović 1, Petrović 9, Gajić 1, Kovač, Marković 8, Berić 16, Varda 12, Glintić, Krstić, Bulatović 7, Milisavljević, Čanak 19. Bez tv prenosa

Direktnog prenosa večerašnje utakmice Budućnost - Partizan neće biti. Prema saopštenju koje je stiglo iz kancelarije Vinston YUBA lige i pored potpisanih ugovora sa Udruženjem klubova, iz sportskih redakcija RTS i RTCG potvrđeno je da prenosa neće biti. Snimak meča u 23 časa. Ruso: Moramo agresivnije

- Odigrali smo slabo. Moramo igrati mnogo agresivnije i borbenije. Obaveza svih nas je da pružimo maksimum. Za Partizan se mora mnogo bolje igrati nego u prvom meču - istakao je trener Darko Ruso. S. Đ.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.