Pobeda nad Borcem podstrek za Špance

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Okt.2015, 13:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobeda nad Borcem podstrek za Špance

Posle osam odigranih kola u SEHA ligi rukometaši Vojvodine su, posle dve nerešene utakmice, najzad osetili slast pobede.

Na Slanoj bari žrtva je bio banjalučki Borac, nekadašnji šampion Evrope, a domaći su slavili s 37:29. Sada na kontu imaju pet bodova i veruju da će u sledećim utakmicama pokazati još više, mada im u goste 29. oktobra stiže mađarski šampion Vesprem, koji je u samom vrhu evropskog rukometa.

Novosađani su, pred malobrojnom publikom, dobro >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << odigrali u prvom poluvremenu, u kojem su gol rivala pogodili čak 21 put, što se odavno nije dogodilo, jer napad je slabiji deo igre crveno - belih..

Svoj četvrti gol Banjalučani su postigli u 10. minutu, mada su poveli s 2:0, a onda je Vojvodina načinila seriju od čak 5:0 i na semaforu je bilo 12:4. U drugom delu gosti su malo bolje zaigrali, zahvaljujući ikusnom Mladenu Bojinoviću, ali to nije bilo dovoljno, jer su domaći u 54. minutu vodili 37:25.

Najbolji strelac crveno - belih na ovoj utakmici Strahinja Stanković postigao je devet golova iz igre i posle utakmice je rekao:

"Ovo je bitna pobeda za nas. Dobro smo otvorili utakmicu i kontrolisali utakmicu, a za 30 minuta postigli smo 21 gol, što je odlično. Dobro je i to što je napad, najzad, počeo dobro da funkcioniše".

Njegov kolega iz Borca Miloš Nježić čestitao je domaćinu i dodao:

"Imali smo mnogo tehničkih grešaka, što je Vojvodina iskoristila. Domaći su napravili veliku razliku i nikako nismo uspeli da ih stignemo".

Trener Banjalučana Boris Dvoršek, očigledno, očekivao je više od ovog duela.

"Vojvodina je odigrala odlično, iskoristila je naše greške, a moji igrači nisu pokazali neku veliku želju, naročito u prvom poluvremenu. Očekivao sam više od njih i čak računao da ćemo pobeći s dna, ali Novosađani su nas apsolutno nadigrali",rekao je.

Šef struke Voše Nikola Marković kao da se pribojavao utakmice.

"Utakmica je bila dobra za nas. Oni su napravili puno tehničkih grešaka i mi smo ih iskoristili. Priznajem, pribojavao sam se malo. Prvo polzuvreme je model kako bi trebalo da igramo", naglasio je Marković.

Inače, Vojvodina je juče otputovala u španski Logronjes, gde u subotu igraju s La Riohom u Ligi evropskih šampiona.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.