Izvor: B92, 10.Nov.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobeda Voše i protest navijača
Fudbaleri Vojvodine savladali su na svom terenu u Novom Sadu ekipu Banata sa 1:0 (1:0), u 13. kolu Superlige Srbije, i približili se vodećem Partizanu na svega tri boda zaostatka. Vojvodina je drugi deo meča odigrala bez prisustva svojih najvernijih simpatizera iz navijačke grupe "Firma 1989", koji su u poluvremenu napustili stadion u znak protesta zbog striktne primene Zakona o sprečavanju nasilja na stadionima.
Jedini gol na utakmici postigao je Vladimir Buač >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 14. minutu, iz prve šanse koju su Novosađani imali na meču. Prethodno je kapiten Gojko Kačar posle solo prodora šutirao pravo u golmana Banata Danila Pustinjakovića, a na odbijenu loptu je natrčao Buač i sa pet-šest metara plasirao je u mrežu.
U većem delu meča Vojvodina je potpuno kontrolisala igru i imala nekoliko solidnih prilika, koje Ranko Despotović, Buač i Kačar nisu pretvorili u golove. Kako se meč bližio kraju, igrači Vojvodine su "spuštali ritam" zadovoljni zbog minimalne prednosti.
Gosti iz Zrenjanina tokom svih 90 minuta nisu uputili ni jedan šut u okvir gola čuvara mreže Vojvodine Damira Kahrimana.
Trener Vojvodine Ivica Brzić rekao je posle meča da je zadovoljan pobedom, iako je igra bila slabija nego na prethodnim mečevima, dodavši da ga trijumf posebno raduje zbog remija Partizana sa Čukaričkim.
"Prišli smo lideru na svega tri boda, to je samo jedan meč i postoje realne šanse da jesenju sezonu završimo na prvom mestu. To će nam biti podstrek u preostale četiri utakmice", kazao je Brzić.
Oko 300 navijača Vojvodine održalo je protestnu šetnju centralnim gradskim ulicama, navodeći da je to jedini način da javnosti ukažu na ono što se u poslednjih nekoliko nedelja dešava na stadionima u Srbiji.
Tokom šetnje, navijači su uzvikivali parole protiv ministra policije Dragan Jočića "Obija trafike – ministar policije" i skandirali "Nema bubnjeva, nema barjaka, svi u zatvor zbog navijanja".
Desetak minuta navijači su se zadržali ispred prostorija Gradskog odbora Demokratske stranke Srbije, u ulici Vojvođanskih brigada, uz zvižduke i skandiranja protiv Jočića.
Nekoliko navijača reklo je agenciji Beta da nisu zadovoljni jučerašnjim dogovorom klubova i policije o budućem postupanju prema navijačima, navodeći da traže suštinske izmene zakona i uvažavanje njihovog mišljenja prilikom donošenja takvih propisa.
Navijači su rekli da su posebno nezadovoljni kaznenim odredbama sadašnjeg zakona, "koje ih izjednačavaju sa počiniocima najtežih krivičnih dela".







