Izvor: B92, 07.Feb.2013, 20:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobeda Spartaka, remi Rada
U trećoj pripremnoj utakmici ekipa Spartak Zlatibor vode došla je do pobede savladavši ekipu Čelika 3:1, dok je Rad odigrao nerešeno sa Spartakom iz Trnave 0:0.
Posle debakla od strane Češkog Jihlava 4:1, Rad je uspeo da popravi utisak i odigrao je nerešeno sa ekipom Spartrtaka iz Trnave.
Strelci za ubedljivu pobedu Spartaka bili su Milivojev za izjednačenje u prvom, te Damjanović i Šarac za preokret u drugom poluvremenu.
U utakmici između Spartak Zlatibor >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vode i Čelika prvi su do vođstva stigli Nikšićani. Igrao se 16. minut susreta kada je golman Stijaković srušio napadača Čelika, jedanaesterac je realizovao Zorić i doneo prednost svojoj ekipi 1:0.
Posle velikog pritiska Subotičana u nastavku, na samom kraju poluvremena, Spartak dolazi do izjednačenja a strelac je bio Milivojev 1:1.
U drugom poluvremenu bilo je prilika na obe strane, ali golova nije bilo do 76. minuta. Osnovna prevaga u igri desila se u 60. minutu kada je trener Sprtaka Kurčubić u igru uveo prvi tim. Nakon toga u 76. minutu Damjanović donosi rezultatski preokret, dok je Šarac postavio konačnih 3:1 u samom finišu meča.
U uvertiri meča Rad – Spartak Trnava, portparol kluba sa Banjice, Vladimir Savić je uručio fotografiju grafita čiji su inicijatori i relizatori bili navijači Rada sa Novog Beograda.
Na slici dominira lik tragično nastradalog navijača Spartaka, Tomaša Čemana, koji je izgubio život pre godinu i po dana odlazeći na utakmicu svog tima protiv Levskog u Sofiji. Fotografiju je u ime kluba iz Slovačke preuzeo standardni golman Martin Raška, koji je ovoga puta meč započeo na klupi.
Ekipa rada odlično je započela utakmicu, u tom periodu najagilniji je bio Slavko Perović koji u jednoj solo akciji nije uspeo da savlada dobro raspoloženog golmana Jakubova. U prvom poluvremenu jak vetar je bio protivnik obe ekipe pa se nije videlo mnogo šansi i prilika za gol.
U nastavku prilika nije bilo do 65. minuta kada je Saša Jovanović dobro šutirao ali je odbrana Spartaka bila na mestu i otklonila opasnost. U poslednjih 20 minuta uz pomenuti vetar počela je da pada i jaka kiša pa su obe ekipe bile onemogućene da prikažu više pa nije bilo promene rezultata.
Spartak Zlatibor voda nalazi se na pripremama u Crnoj Gori, dok ekipa rada formu „tempira“ u Antaliji.







