Izvor: B92, 06.Jan.2008, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobeda Reala, novi kiks Valensije
Fudbaleri Real Madrida pobedili su Saragosu na Bernabeu 2:0, u meču 18. kola španske Primere. U ostalim duelima igranim u nedelju Valensija je igrala samo 0:0 sa Levanteom na Mestalji, Atletiko Madrid nastavio je sa odličnim izdanjima pobedom protiv Deportiva u La Korunji 3:0, Valjadolid je istim rezultatom savladao Hetahe u gostima, a pobede su ostvarili i Santander i Mursija. Meč Rekreativo - Almerija završen je bez pobednika - 1:1.
U večernjem terminu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u poslednjoj utakmici kola, Sevilja je u gradskom derbiju savladala Betis 3:0.
Real je zabeležio i petu pobedu zaredom u Primeri. Madriđani su ovom pobedom ponovo pobegli drugoplasiranoj Barseloni na sedam bodova viška.
Saragosa je do prvog primljenog gola, u 66. minutu, bila mnogo bolji protivnik na Bernabeu, ali je Kasiljas u nekoliko situcaija pokazao svoju klasu, i tako ponovo spasao Real.
Prvu šansu imao je Rikardo Oliveira u 14. minutu. Bivši igrač Milana šutirao je iz dobre pozicije, ali je promašio. Isti igrač imao je dobru priliku i četiri minuta kasnije, ali je ponovo bio neprecizan iz dobre pozicije.
U 22. minutu gosti su i postigli gol, ali je on poništen jer se Oliveira aktivirao iz ofsajda posle udarca Milita i odbrane Kasiljasa. Dva minuta kasnije gosti su ponovo bili u naletu. Milito je izbegao ofsajd zamku, izašao ispred golmana Reala i šutirao, ali je Kasiljas ponovo bio siguran.
Drugo poluvreme počelo je novim prilikama saragose, ali kada su Diogo i Oliveira promašili odlične prilike, bilo je očigledno da će to domaćin kazniti. To se dogodilo u 67. minutu, a gol je nakon odličnog centaršuta Robinja sa desne strane postigao neumoljivi Van Nistelroj.
Saragosa je tada potpuno pala, a dokrajčio ih je upravo Robinjo, u 78. minutu. Mladi Brazilac odličnim potezom izbacio je Serhia, i savladao Lopes Valjeha udarcem po zemlji u dalji ugao. Saragosa se posle ovog poraza nalazi na 10. mestu u Primeri, ali sa samo tri boda više od zone ispadanja.
Ekipa Ronalda Kumana nastavila je sa očajnim izdanjima ove sezone, i ovo im je bila šesta utakmica u nizu u kojoj nisu pobedili. U startnoj postavi ponovo nije bilo Nikole Žigića, pa je David Vilja bio usamljen u napadu. Sjajan na golu gostujuće ekipe bio je bivši golman holandske Rode i Radničkog iz Niša Vladan Kujović.
Gorostasni reprezentativac Srbije dobio je priliku sredinom drugog dela, ali je šest minuta pre kraja utakmice isključen zbog preoštrog starta na Seranu. „Slepi miševi" su i dalje na, za njih, lošem sedmom mestu na tabeli.
Pobedu u 18. kolu zabeležio je Atletiko Madrid, koji je u poslednjih sedam duela pretrpeo samo jedan poraz. Južnoamerički tandem „Jorgandžija" ponovo je bio efikasan.
Prvi gol postigao je Urugvajac Dijego Forlan u 39. minutu, a supertalentovani Serhio Aguero bio je strelac drugog gola u 52. minutu. Tačku na odlično izdanje „crveno-belih" iz Madrida stavio je Hurado u 65. minutu meča. Atletiko je ovim trijumfom prestigao Viljareal na četvrtoj poziciji na tabeli.
Malo iznenađenje priredio je Valjadolid ubedljivom pobedom nad Hetafeom u gostima. Dva gola za „ljubičaste" postigao je Vivar Dorado, a u strelce se upisao i Rubio.
U seviljskom derbiju slavio je favorit. Oba tima ušla su u meč posle odličnih rezultata u proteklom periodu. Sevilja već pet mečeva u nizu nema poraz, dok je Betis nakon očajnih izdanja početkom sezone osvojio sedam bodova u protekla tri kola.
Ipak, dvostruki uzastopni osvajač UEFA kupa bio je preveliki zalogaj za Betis. Domaćin je slavio sa dva gola Luis Fabijana i autogolom Damije. U pobedničkoj ekipi Ivica Dragutinović odigrao je ceo meč na poziciji levog beka.
Rezultati 18. kola Primere:
subota:
Maljorka - Barselona 0:2
Espanjol - Viljareal 3:0
nedelja:
Deportivo - Atletiko Madrid 0:3
Hetafe - Valjadolid 0:3
Santander - Bilbao 1:0
Mursija - Osasuna 2:0
Rekreativo - Almerija 1:1
Valensija - Levante 0:0
Real Madrid - Saragosa 2:0
Sevilja - Betis
Tabela:
Real Madrid 44
Barselona 37
Espanjol 36
Atletiko Madrid 34
Viljareal 32
Rasing Santander 29
Valensija 27
Sevilja 26...








