Pobeda Partizana u Podgorici

Izvor: B92, 01.Mar.2008, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana pobedili su Budućnost u Podgorici 68:64 (18:14, 21:22, 15:10, 14:18), u 23. kolu regionalne NLB lige. Najefikasniji u ekipi Duška Vujoševića bio je Milton Palasio sa 18 poena. Nikola Peković stao je na 17, a Novica Veličković dodao je 11. U domaćoj ekipi Gordić je ubacio 12, a Maraš 10 poena. "Crno-beli" sada na čelu tabele imaju skor od 20 pobeda i dva poraza, a u narednom kolu sastaju se sa Olimpijom u Pioniru.

Budućnost, koja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ima skor od 12 pobeda i 11 poraza, u sledećem kolu gostuje ekipi Zagreba.

Partizan je dobro počeo i posle serije od 9:0 u devetom minutu stigao je do sedam poena prednosti - 16:9. "Crno-beli" su uprkos presingu Podgoričana, uspevali da održe prednost zahvaljujući Nikoli Pekoviću i Urošu Tripkoviću.

Domaći su, međutim, pri kraju druge četvrtine izjednačili na 34:34, ali je Partizan otišao na poluvreme sa tri poena prednosti - 39:36.

U nastavku utakmice "crno-beli" su održavali prednost koristeći loš procenat šuta iz daljine Budućnosti i u 30. minutu Partizan je imao osam poena prednosti 54:46.

Podgoričani su, ipak, uspeli da u 37. minutu pridju na dva poena minusa (58:60), ali su košarkaši Partizana disciplinovanom igrom u napadu i preciznim izvodjenjem slobodnih bacanja Palasija došli do pobede.