Izvor: B92, 21.Dec.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pobeda Budućnosti, Refleks rasturio Splićane
Košarkaši Budućnosti savladali su u Laškom Pivovarnu sa 78:67 u 14. kolu Goodyear lige. Refleks je bio izuzetno ubedljiv protiv Splita i izborio pobedu od 106:67. U duelu ekipa iz SCG pobedu na Cetinju je ostvarila Zvezda, koja je savladala Lovćen sa 88:84.
U derbiju kola Olimpija je posle dva poraza ove sezone konačno savladala Cibonu sa 79:74. Banjalučka pivara došla je do četvrte pobede u Zagrebu protiv istoimenog kluba - 77:74.
Budućnost je do pobede u Laškom, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osme ove sezone, došla zahvaljujući fenomenalnoj igri Dejana Milojevića. Milojević je postigao 32 poena, uz 7 skokova i 4 ukradene lopte, a nad njim je načinjeno čak 17 faulova! Veliku pomoć njemu je pružio Amerikanac Stenli, strelac 15 poena.
Pivovarna je utakmicu počela bolje od Podgoričana, a tokom celog prvog poluvremena bila je ravnopravan rival. Meč je prelomljen u trećoj četvrtini, kada je Budućnost napravila deset poena razlike i izborila se za mirnu završnicu. Za razliku od meča u Zagrebu ovoga puta se Podgoričani nisu opustili u takvoj situaciji, pa im pobeda nije izmakla.
Refleks se sa kamatom osvetio Splitu za minimalan poraz na startu lige. Tim iz Železnika znatno se pojačao u odnosu na to gostovanje, kada mu je pobeda izmakla za jednu loptu. Prednost je naš klub sticao od samog početka i ona je rasla tokom čitavog meča. Do poluvremena Refleks je vodio sa 15 poena razlike, uz odličnu igru tandema Aškrabić - Zoroski.
U trećoj četvrtini Refleks je odigrao fenomenalno i sveo klub iz Dalmacije na svega 9 poena za deset minuta. U finišu trener Đurović imao je priliku da na parket izvede mladiće koji obično mečeve gledaju sa klupe. Oni su šansu iskoristili i u strelce su se upisali svi osim Saše Stefanovića.
Cibona je Olimpiju savladala u prvom kolu Goodyear lige, a zatim i prethodne nedelje u okviru Evrolige. Međutim, oba ta meča odigrana su u Zagrebu. Sada su se Slovenci pred 2000 svojih navijača osvetili, a kao i u Laškom, odluka je pala u trećoj četvrtini. Cibona je odigrala prvo poluvreme odlično i imala prednost na odmoru, ali su u nastavku Ljubljančani preuzeli vođstvo. Zagrepčani su u poslednjem minutu imali dve prilike za pobedu, ali oba puta su bili neprecizni.
U domaćem timu istakli su se Dženan Rahimić sa 26 i Marino Baždarić sa 18, dok su najefikasniji u ekipi Cibone bili Džejms Skuni Pen sa 24 i Slaven Rimac koji je postigao 19 poena.









