Pobeda Bajerna, gol Ljuboje

Izvor: B92, 22.Mar.2008, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna pobedili su Leverkuzen 2:1, u derbiju 25. kola nemačke Bundeslige. Pobeda Bavaraca dobila je na značaju i remijem Hamburga i Volfsburga, pošto sada tim Otmara Hicfilda ima sedam bodova više od prvog pratioca. U ostalim duelima igranim u subotu popodne Štutgart je na svom terenu bio bolji od Hanze sa 4:1, a dueli Nirnberg - Bohum, Dortmund - Karlsrue, Duisburg - Hanover završeni su rezultatom 1:1.

Devet kola pre kraja šampionata, Bajern je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zabeležio možda i ključnu pobedu u borbi za titulu. Bavarci su u duela sa Leverkuzenom ušli posle neprijatnog poraza od Kotbusa u pršlom kolu, kada je srpski internacionalac Branko Jelić postigao oba gola.

Italijanski reprezentativac Luka Toni bio je heroj u pobedi nad Leverkuzenom. Toni je bio strelac oba gola (17. i 59. minut), a gol koji je postigao Bulikin u 83. minutu samo je ublažio poraz gostiju.

Hamburg je morao da pobedi na gostovanju Volfsburgu, kako bi ostao u trci za titulu. Tim Huba Stevensa bio je na dobrom putu da to i uradi, pošto je Rajnhart u 14. minutu doveo goste do prednosti.

Ipak, nade Hamburga i bod svom timu doneo je srpski internacionalac Danijel Ljuboja u 52. minutu. Ljuboja je bio u startnoj postavi domaće ekipe, i zamenjen je tokom drugog poluvremena.

Sjajnu partiju pružio je šampion Štutgart koji je lako savladao Hanzu. Pardo, Kakau, Gomes i Bašturk bili su strelci za domaći tim, dok je jedini golza goste iz Rostoka postigao Orestes.

U nedelju su na programu poslednja dva duela 25. kola. Arminija dočekuje Verder, dok Herta Marka Pantelića u Berlinu dočekuje Šalke Mladena Krstajića.