Izvor: RTS, 30.Jan.2023, 01:59

Pobeda Atletika nad Osasunom, remi Reala sa Sosijedadom

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na gostovanju ekipu Osasune sa 1:0 u utakmici 19. kola španske La Lige. Real Madrid i Real Sosijedad odigrali su nerešeno u Madridu 0:0.
Atletiko je minimalnim rezultatom upisao jako bitnu pobedu.

Jedini gol viđen je u 74. minutu, kada je Saul iskoristio asistenciju Rodriga de Pola i izašao sam pred golmana domaće ekipe.
Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je za tim iz Pamplone od 60. minuta. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
Madridski tim je ostvario 10. trijumf i na četvrtom mestu La Lige ima 34 boda. Osasuna je na sedmom mestu sa šest bodova manje.
Kraljevski klub nije uspeo da zatrese mrežu gostiju.

Aktuelni šampioni Španije su sedam puta šutirali u okvir gola Real Sosijedada, dok je baskijski tim tri puta šutirao u okvir gola protivnika.
Real Madrid je na drugom mestu Primere sa 42 boda i ima pet manje u odnosu na vodeću Barselonu. Real Sosijedad je treći sa 39 bodova.
Fudbaleri Selte pobedili su u Vigu ekipu Atletik Bilbaa sa 1:0.

Karles Peres je posle samo 26 sekundi postigao gol za Seltu, ali je taj pogodak poništen zbog igranja rukom.
Selta je do pobede stigla u 71. minutu golom Jaga Aspasa.