Izvor: Blic, 12.Maj.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Po 35.000 evra igračima za duplu krunu

Po 35.000 evra igračima za duplu krunu

Zvezda želi dupli sjaj, Dvorani prvi veliki pehar u vitrinama. Veliko finale Kupa Srbije i Crne Gore između Budućnosti i Crvene zvezde, koje se igra danas od 17.30 na stadionu Partizana, daće odgovor na pitanje da li će crveno-beli uspeti da po osmi put osvoje duplu krunu ili će Budućnost, koja još nije rešila pitanje opastanka u Ligi, uspeti da načini veliko iznenađenje.

Trener Budućnosti iz Banatskog Dvora Jovo Šarčević >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kaže da su crveno-beli veliki favorit, ali da njegov tim ima snažan motiv da savlada velikog protivnika.

- Sam plasman u finale ovog takmičenja je za Budućnost već veliki rezultatski uspeh. Uz sav respekt prema Crvenoj zvezdi, koja je favorit u ovom meču i na papiru i, realno gledano, mi ćemo se truditi da se predstavimo u što boljem svetlu i ostvarimo povoljan rezultat - izjavio je trener Dvorana.

Na 'Marakani' se još nije stišalo slavlje posle osvajanja 23. titule šampiona države, a čeka ih nova obaveza. Izabranici Slavoljuba Muslina spremili su se kao da ih sa druge strane terena čeka Real, tri dana su proveli u karantinu i sa velikim motivom ulaze u današnji okršaj.

- Dugo sam u fudbalu da bi me zavarale izjave o tome kako smo već osvojili duplu krunu. Videlo se to najbolje prošle sezone, Zvezda ima negativno iskustvo sa Sartidom i u nekim ranijim slučajevima, a svedoci smo i velikih iznenađenja u evropskim ligama i Ligi šampiona. Zato smo se najozbiljnije spremili za ovu utakmicu. Logično je da smo favoriti jer smo osvojili titulu, ali znamo da će naš protivnik učiniti sve da nas savlada - kaže Muslin.

Za razliku od velikog broja utakmica ovog proleća, šampion sa 'Marakane' biće kadrovski jači.

- Možda po prvi put ovog proleća imam skoro sve igrače na raspolaganju. Bogavac je jedini koji neće igrati zbog povrede, svi ostali, znači i Mladenović, Marković i Đorđević su spremni. Budućnost smo pobedili dva puta ove sezone, siguran sam da ni ovog puta neće biti lako, ali navikli smo na utakmice u kojima igramo pod velikim pritiskom. Ekipa koja iskoristi svoje šanse i napravi manje grešaka, uzeće pehar. Verujem da ćemo se na kraju mi radovati - kaže Muslin.

Kapiten Budućnosti Željko Milošević čestitao je treneru Muslinu na osvojenoj tituli šampiona, ali i poručio da novog prvaka danas očekuje težak posao.

- Crvena zvezda je pokazala da je najbolji klub u zemlji. Nama ostaje da pružimo dostojan otpor i da finale učinimo zanimljivijim. Nismo prebrinuli sve brige oko opstanka, ali osvajanje trofeja Kupa sve bi zasladilo. Poslednjih godina smo bili uspešni u ovom takmičenju i nekako uvek bi nas na kraju čekala Crvena zvezda. Ovo je treći put da se sastajemo, nadam se da će biti po onoj narodnoj treća sreća - kaže kapiten Dvorana.

Fudbaleri Crvene zvezde biće bogato nagrađeni u slučaju da osvoje i pehar pobednika Kupa.

Za osvajanje 23. titule šampiona su nagrađeni sa po 20.000 evra, dok bi za pobedu nad Dvoranima svaki igrač inkasirao još po 15.500 evra... Z. Kecman

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.