Pljusak nije pokvario slavlje, Bajern osigurao 30. titulu

Izvor: RTS, 16.Jun.2020, 22:34

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su na gostovanju u Bremenu ekipu Verdera sa 1:0 i tako i matematički osigurali osmu uzastopnu tutulu Bundeslige.
Zanimljiv meč, pljusak kiše, ne prevelik broj šansi, trijumf Bajerna i slavlje fudbalera minhenske ekipe na praznom Veserstadionu u Bremenu.

Bavarci su osvojili osmu uzastopnu, a ukupno 30. titulu u domaćem prvenstvu.
Ekipa Bremena uspevala >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je da odoli brojnim naletima Bajerna, ali se ključni momenat na meču odvio u finišu prvog poluvremena.
Igrao se 43. minut, kada je jednu odbijenu loptu nakon prekida, Boateng sjajno poslao ka Levandovskom, a možda i najbolji napadač na svetu u ovom trenutku, izutetno reaguje i matira golmana Bremena.
Verder se disciplinovano branio, ali nije zadavao previše nevolja u napadu, pa Bajern maltene nije morao da brine za svoj gol, već da se fokusira na postizanje drugog pogotka na meču, što ipak nije uspeo.
Detalj po kojem će meč takođe ostati upamćen je i trk Alfonsa Dejvisa, levog beka Bajerna, koji je u jednom momentu trčao 36.51 kilometara na čas, što je rekord Bundeslige.
Dejvis je tom brzinom prestigao desnog beka Dortmunda Ašrafa Hakimija, koji je bio vlasnik rekorda sa brzinom od 36 kilometara na čas u dva navrata.
Prema nezvaničnim podacima, nijedan fudbaler do sada nije trčao preko 36 kilometara na čas, sve do Alfonsa Dejvisa.
Dejvis je ipak neslavno završio susret, pošto je u 79. minutu zaradio drugi žuti karton.