Izvor: B92, 27.Jul.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Plivanje: svetsko prvenstvo u Barseloni završeno rekordima
Poslednji dan na Svetskom prvenstvu u Barseloni bio je veoma uzbudljiv.
Američki 18-godišnji plivač, Majkl Felps, oborio je "svoj" svetski rekord pobedivši u trci na 400 metara mešovito.
Felps je osvojio zlato preplivavši stazu u vremenu 4:09:09. Ovo je Felpsu treće zlato na šampionatu i peti svetski rekord.
Najbolje vreme na svetu postavio je i Nemac, Tomas Ruprat, u finalu discipline 50m, ledjno, 24 sekunde i 99 stotinki.
Svetski rekord pao je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i u poslednjoj plivačkoj disciplini na SP u Barseloni. Štafeta SAD (Pirsol, Hansen, Kroker, Ležak) oborila je svetski rekord u trci na 4x100 metara mešovito. Amerikanci su osvojili zlatnu medalju u vremenu 3:31.54, što je skoro dve sekunde bolje od ranijeg rekorda kojeg su sami držali.
Kralj dugih staza, Australijanac, Grent Heket, osvojio je zlato na 1500m slobodno. To je Heketu treće uzastopno svetsko zlato u ovoj disciplini.
U ženskoj konkurenciji zlato na 50m leđno osvojila je Luo Ksuehan, a na 400m mešovito, Ukrajinka Jana Kločkova. Holandjanka Inge de Bruin trijumfovala je u sprintu na 50m slobodno.









