Plej of, Grčka: AEK izjednačio

Izvor: B92, 13.Jun.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši AEK-a pobedili su u nedelju uveče Panatinaikos, 84:79 u drugoj utakmici finala serije plej-ofa grčkog prvenstva i izjednačili rezultat na 1-1. Treća utakmica na programu je u sredu, a domaćin je Panatinaikos.

U veoma zanimljivoj i neizvesnoj utakmici domaćini su do trijumfa došli zahvaljujući boljoj igri centara koji su imali čak 11 skokova više (33-22). U rezultatski neizvesnom duelu igrači AEK-a bili su precizniji i u šutu za tri poena (10/22, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 45%), dok su gosti od 28 pokušaja pogodili devet puta (32%).

Ovo je AEK-u prva pobeda nad 'zelenima' od finala plej-ofa 2003. godine, čime je prekinuo seriju od osam uzastopnih poraza.

Meč je prelomljen početkom poslednje četvrtine. Igrači AEK-a su u taj period ušli s minusom od pet poena (66:61), ali su u naredna tri minuta napravili seriju od 9-0 (70:66) i preuzeli vođstvo koje gosti do kraja nijednom nisu ugrozili. Najviše poena za AEK postigli su Nikos Zizis (21), Telekanos (16) i bivši plejmejker Cibone Davor Kus (15), dok je najefikasniji u ekipi Željka Obradovića bio Alvertis s 15 poena. Bek Panatinaikosa Vlado Šćepanović ubacio je 10 poena (1/5 za tri, 1/2 za dva, 5/7 penali), imao četiri uhvaćene lopte, tri asistencije i tri izgubljene lopte.