Izvor: Blic, 12.Jan.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Plavima dva aviona za Mondijal

Plavima dva aviona za Mondijal

Fudbalski savez Srbije i Crne Gore u završnim je pregovorima sa Tunisom, koji će najverovatnije biti domaćin plavima u prijateljskom meču zakazanom za 1. mart - potvrđeno je na Terazijama 35.

- Tunis je učesnik Svetskog prvenstva i odavno želi da igra s nama, tako da smo veoma blizu dogovora. Imali smo nameru da u tom terminu igramo u Beogradu, međutim, mislimo da je put u Afriku sasvim dobro rešenje - rekao je Aleksandar Bošković, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << portparol FSSCG.

U nacionalnoj kući fudbala razmišljaju i o protivniku za majski termin, ali za sada nema zvanične potvrde da li bi to mogla da bude Austrija. Izbor baznog kampa u Nemačkoj takođe je ušao u samu završnicu, pa bi do kraja nedelje trebalo da bude poznato da li će Petković i reprezentativci biti smešteni u Bilerbeku kod Gelzenkirhena ili se u poslednjem trenutku odluče za banju u blizini Frankfurta.

Što se tiče samog boravka učesnika Mondijala, FIFA i organizatori ništa ne prepuštaju slučaju, planira se svaki detalj, pa je, takoreći, već poznato na šta plavi mogu sve da računaju u Nemačkoj. Kada se FSSCG definitivno odluči u kojoj će bazi biti smešteni, onda se u FIFA prosleđuje račun za ekspediciju od 45 osoba, koji će pokriti svetska kuća fudbala, a koji ne mogu da budu veći od 300 evra dnevno po osobi. Za isti broj ljudi biće plaćene i avionske karte u biznis klasi na relaciji Beograd - mesto boravka.

Reprezentacija će na Mondijalu imati na raspolaganju dva aviona 'Emirati erlajnza', zvaničnog prevoznika na Mondijalu, jedan od 93 mesta i drugi - bilo koji 'Boingov' ili 'Erbasov' avion od 103 do 280 mesta. Podrazumeva se da će članovi plave ekspediciji moći da računaju i na autobuse, dva kombija, dva automobila...

FIFA je za Svetsko prvenstvo predvidela da sve reprezentacije moraju da uoči utakmice i posle nje prenoće u gradu gde se ona igrala, tako da će plavi biti smešteni u hotelu 'Renesansa' u Lajpcigu (11. jun, Holandija), 'Rur rezidensu' u Gelzenkirhenu (16. jun, Argentina) i 'Hiltonu' u Minhenu (21. jun, Obala Slonovače). Pomenuti hoteli iz Nemačke već su zatražili mišljenje FSSCG po pitanju jelovnika, vrste sokova, broja soba potrebnih za masažu...

Plavi za sada ne razmišljaju o mogućnosti da vode svog kuvara u Nemačku, jer nema razloga da ne veruju domaćinu, a i jedan čovek teško bi spremao hranu za 45 ljudi. Realno je da povedu samo nutricionistu koji bi birao meni.

Uprkos činjenici da su organizatori Mondijala za izgradnju i adaptacije stadiona potrošili stotine miliona evra, Udruženje za zaštitu potrošača iz Nemačke tvrdi da stadioni u Berlinu, Lajpcigu, Gelzenkirhenu i Kajzerslauternu nisu bezbedni. Među njima su, dakle, i dva na kojima će plavi igrati protiv Holandije i Argentine.

- FIFA nam nije dostavila nijednu informaciju te vrste. Znamo samo da igramo na novom stadionu u Lajpcigu, skoro novom u Gelzenkirhenu i novom u Minhenu. Nama ne izgledaju nebezbedno i nije u redu da se raspitujemo i sumnjamo - smatra Bošković. Ž. B.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.