Izvor: Blic, 05.Okt.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Plavi ruše kineski zid

Plavi ruše kineski zid

SALTA - Jugoslovensku odbojkašku reprezentaciju očekuju još dva duela u grupi K pre početka konačnog raspleta Svetskog prvenstva u Argentini. Danas od 22.40 časova plavi igraju protiv reprezentacije Kine, dok će u ponedeljak, u jedan sat posle ponoći odmeriti snage sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.

- Mislim da su sve reprezentacije koje su izborile plasman u drugi krug to i zaslužile. Do sada se na prvenstvima nismo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sastajali sa reprezentacijama SAD i Kine. Mislim da će naš duel sa Amerikancima odlučiti o prva dva mesta u grupi K - izjavio je Veselin Vuković, selektor plavih.

Četvrtfinalni dueli na programu su 9. i 10. oktobra, a protivnik Jugoslavije će biti neka od selekcija iz grupe H

. - Još je rano pričati o tom meču. Sada je najvažnije da završimo posao u takmičenju po grupama. Eventualni protivnici u četvrtfinalu biće neka od ovih ekipa: Poljska, Španija, Portugal ili Rusija, a kakvi se čudni rezultati dešavaju ovde u Argentini, teško je prognozirati s kim ćemo se sastati. Atmosfera u timu je odlična, a ono što me raduje jeste činjenica da nema povređenih - rekao je Vuković.

Od igre Ivana Miljkovića će i u finišu šampionata zavisiti dosta toga.

- Nikako ne smemo da pomislimo kako smo, kako ovde kažu, već 'upisali' tri pobede. Svesni smo značaja ovog takmičenja, nemamo pravo na kiks, znamo i imamo iskustva u osvajanju zlatnih medalja. Imamo potpuno poverenje u sebe, samo da nas ne poteraju maleri sa povredama, važno je da u završnicu uđemo kompletni - dodao je Miljković. V. N. Četvrtfinale K1 - H2, K2 - H1, G1 - J2, G2 - J1.

Ukoliko jugoslovenski odbojkaši zauzmu prvo mesto u grupi K, u četvrtfinalu će ih očekivati drupolasirana reprezentacija iz grupe H, tako da će mogući protivnici plavih biti selekcije Poljske, Portugalije, Španija ili Rusije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.